عید سعید فطر
1389/06/06 11:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بابل:

تقوای سیاسی به معنای پرهیز از منازعات سیاسی و اجتناب از تخریب یکدیگر است

**نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پرهیز از هرگونه منازعه سیاسی و تخریب و جبهه گیری علیه یکدیگر، که چیزی جز فرسایش نیروهای نظام را در پی نخواهد داشت، « تقوای سیاسی» محسوب می‌شود.

علی کریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت رعایت تقوا در همه امور شخصی و اجتماعی بویژه در آموزه‌های دینی گفت:‌ وقتی افراد در جایگاه‌ها و مناصب حکومتی و اداری قرار گیرند، طبیعتا علاوه بر شاخص‌های زندگی فردی، مصادیق دیگری در بحث تقوا برای آنها موضوعیت پیدا می‌کند.

وی با اشاره به دعوت به رعایت تقوای سیاسی توسط مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام افزود: شاید ملخص کلام ایشان در خصوص رعایت تقوا، پرداختن به مسائل اساسی و اصلی مورد نیاز مردم باشد.

وی با بیان این‌که امروز کشور ما به یک سری چالش‌ها و مشکلاتی در سطح بین المللی و داخلی از قبیل مسائل اقتصادی و معیشتی، اشتغال و ... مواجه است، یادآور شد: امروز تقوای سیاسی ایجاب می‌کند که مسئولان نظام مخصوصا روسای سه قوه به جای مسائل فرعی، به مباحث اصلی مذکور که مطالبه رهبری و مطالبه مردم است، بپردازند.

به گفته وی، می‌توان گفت که امروزه تقوای سیاسی در پایبندی همه مردم به اصول نظام و مبانی انقلاب و آرمان‌های امام(ره) و شهدا خلاصه می‌شود.

این نماینده مجلس افزود: تقوا در زندگی شخصی افراد، دایره کوچکتری را شامل می‌شود، اما در مباحث اجتماعی،‌مخصوصا در جایی‌که به مساله حکومت داری و مردم داری میرسد، جامعه مخاطبین گسترده می‌شود .

وی با بیان این اعتقاد که مخاطب مقام معظم رهبری در توجه مسئولان به رعایت تقوای سیاسی در مرتبه اول روسای سه قوه بوده‌اند، گفت: مباحثی که روسای قوا می‌توانند دوستانه و برادرانه در جلسه سران قوا مطرح و حل کنند، ‌نباید به تریبون‌ها و مجامع عمومی کشیده شود، تا بدین ترتیب تشویش خاطر مردم و بی اعتمادی مردم به نظام جلوگیری شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: شاید بتوان گفت که تقوای سیاسی ایجاب می‌کند که بتوانیم امورات نظام را با تدبیر در جهت حل مشکلات اساسی و اصلی مردم هدایت کنیم و نظام برای بالندگی و سازندگی راه خود را ادامه دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet