خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/06/06 11:37:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

تعطیلات عید فطر را برای هماهنگی با جهان اسلام افزایش دهیم

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است بهتر است بعضی از تعطیلات دیگر را حذف کرده و جهت هماهنگی بیشتر با جهان اسلام تعطیلات عید فطر را افزایش دهیم.

 

"سید علی محمد بزرگواری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص افزایش تعطیلات عید سعید فطر گفت: با توجه به اینکه تعطیلات در روند مسائل اقتصادی و پیشرفت کشور تاثیرات نامطلوبی دارد بنده با اضافه کردن تعطیلات مخالف هست، اما به دلیل اینکه عید فطر یکی از اعیاد اسلامی ماست و در کشورهای اسلامی معمولا به خاطر این عید یک هفته و در عربستان 10روز تعطیل است بنابراین در راستای وحدت بیشتر میان کشورهای اسلامی بهتر است تعطیلات عید سعید فطر افزایش یابد.

نماینده کهکیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی در خصوص دلیل مطرح شدن افزایش تعطیلات عید فطرگفت: افزودن به تعطیلات عید فطر در صورتی که بعضی تعطیلات دیگر را حذف کنیم و هماهنگی را با جهان اسلام به وجود آوریم کار خوبی است منتهی اگر بخواهیم این تعطیلات را به 3 روزافزایش دهیم و تعطیلات گذشته هم سر جای خود باشد در روند پیشرفت کشور  تاثیر دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: افزایش تعطیلات در اختیار دولت است و دولت باید بررسی کند و اگر تمایل به این کار دارد باید لایحه ای را به مجلس تقدیم و مجلس تصویب کند .

نمایندگان مجلس در جلسه علنی دوم شهریور ماه به یک فوریت طرحی رای مثبت دادند که در صورت تصویب نهایی آن، کاهش تعیین ساعت کار در ماه رمضان از اختیارات دولت شده و تعطیلات عید سعید فطر نیز با حذف تعطیلات 29 اسفند و 15 خرداد به سه روز افزایش خواهد یافت

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet