خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/06 10:43:00
سرویس بین الملل
لاریجانی:

امروز دوره سرازیری رژیم صهیونیستی است

**رییس مجلس شورای اسلامی دوره جدید را دوره سرازیری رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد: طرح‌هایی که برای نجات رژیم صهیونیستی مطرح می شود، خائنانه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" روز شنبه 6 شهریور ماه در ششمین گردهمایی مجمع اتحادیه دانشجویان جهان اسلام که در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، تصریح کرد: موضوع فلسطین جزو حساس‌ترین و از جهاتی دیگر غم انگیزترین موضوع جهان اسلام است.

وی با بیان این که ما در طول تاریخ بشریت جنایات زیادی را سراغ داریم که برای بشریت نقطه تاریک محسوب می شوند، یادآور شد: اما از یک دوران به بعد فضای جدیدی تعریف شد و قرار بود زمانی که سازمان ملل تشکیل شد به نوعی امنیت برای ملل به وجود آورد.

لاریجانی با اشاره به هدف دیگر تشکیل سازمان ملل تصریح کرد: هدف از تشکیل سازمان ملل ایجاد زندگی همزیستانه بود که مدل جدیدی را برای بشریت خلق می کرد.

رئیس قوه مقننه با اشاره به تشکیل سازمان ملل خاطرنشان کرد: ما از آن تاریخ به بعد شاهد فشارهای نابهنجار در لفافه هستیم که صورت آن مدرن اما باطن آن زهرآلود است.

وی با بیان این که مواجهه با این شرایط جدید مشکل است خاطرنشان ساخت: اگر در گذشته مغولان حمله می کردند شعارشان این بود که برای تصرف سرزمین ها می جنگند اما در دوره جدید غربی ها با شعار دموکراسی و دفاع از حقوق بشر به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

"علی لاریجانی"  با اشاره به تحقیقات یک موسسه آمریکایی تصریح کرد: یکی از راهبردهای موسسه تحقیقات خاورمیانه‌ای آمریکا که تدوین کرده است این است که این فکر را دنبال کنم که باید تلاش شود یک جبهه‌ای از کشورها به وجود آید که آن را جبهه محافظه‌کاران نام می‌برند.

وی افزود: هدف از تشکیل این جبهه محافظه‌کاران مقابله با کشورهایی است که دارای نظام جمهوری در منطقه هستند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: تصور غربی‌ها این است که در این کشورهای امیرنشین فئودالی افرادی رشد کرده‌اند که می‌توانند منافع آنها را در منطقه به خطر بیندازند.

وی با بیان این که آمریکایی‌ها با صراحت می‌گویند که این جبهه را محافظه‌کاران در مقابل ایران و برخی کشورها ایجاد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: اینها طرفداری از حقوق بشر کرده و از دموکراسی سخن می‌گویند و صدای آنها در دفاع از حقوق بشر و دموکراسی گوش‌ها را کر می‌کند، اما جبهه‌ای به وجود آوردند برای مقابله با کشورهایی که دارای دموکراسی هستند.

رئیس قوه مقننه با اظهار این که با این پدیده مبارزه کردن کاری دشوار است افزود: ما نیازمند یک جریان بیداری در دنیای اسلام هستیم.

وی با اشاره به میزان ورزیدگی ذهنی در برخی کشورهای اسلامی تصریح کرد: این موج بیداری امروز بسیاری از شگردهای دشمنان را منتفی می‌سازد که این امر می‌تواند یک امر نویدبخش باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیر تشکیل رژیم صهیونیستی یادآور شد: نقطه نخست تکوین این رژیم بدلی، تاسیس آن با کمک انگلیس و برخی کشورهای دیگر بود.

وی افزود: این کشورها تا یک دوره‌ای رژیم صهیونیستی را کمک می‌کردند تا به عنوان یک عنصر قدرتمند در منطقه به وجود آید و کمک‌های این کشورها از سال 1948 آغاز و تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت.

لاریجانی با اشاره به جنگ‌هایی که رژیم صهیونیستی در منطقه به راه انداخته است خاطرنشان کرد: در آن جنگ‌های ابتدایی همیشه پیروزی با رژیم صهیونیستی بود و عملا آنها به دنبال این تئوری بودند که با زور سرزمین خود را فربه کنند.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما وارد مرحله جدیدی شدیم که امام یک راه جدید را پیش روی مسلمانان قرار داد و مساله فلسطین را از حالت درگیری قومی بیرون آورد و آن را بسط داد.

وی با اشاره به مقاومت‌هایی که در برابر راه امام صورت گرفت، تصریح کرد: متاسفانه از سه طرف به تئوری امام راحل حمله کردند.

لاریجانی افزود: رژیم صهیونیستی نخستین رژیمی بود که با این شعار درگیر شد چرا که می‌دانست که اگر این فکر عمیق شود ریشه‌های رژیم صهیونیستی خشکانده خواهد شد.

رئیس مجلس گروه دوم را آمریکا و استکبار جهانی دانست و افزود: این کشورها امنیت رژیم صهیونیستی  را امنیت خودشان می‌دانستند و آنها آنقدر در مبارزه با این فکر عمیق بودند که از هیچ تلاشی دریغ نکرده حتی جنگ را علیه ایران تحمیل کرده و در حال حاضر در راه فعالیت صلح آمیز هسته‌ای ایران سنگ اندازی می‌کنند.

وی اظهار داشت: جریان سوم گروه‌ها و کشورهایی در منطقه بودند که موضوع فلسطین را یک موضوع عربی می‌دانستند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: ما نمی‌گوییم مساله فلسطین مساله عربی نیست ولی این سوال مطرح است که آیا مساله فلسطین یک مساله انسانی است یا خیر و همه بشریت باید در مقابل مردم مظلوم فلسطین احساس مسئولیت بکنند یا خیر.

لاریجانی خواستار توجه همه ذهن‌ها به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین شد و افزود: آیا حادثه‌ای که در غزه رخ داده و 5 هزار نفر کشته شدند موضوعی نیست که ذهن همه بشریت به آن درگیر شود.

وی خطاب به کشورهایی که مساله فلسطین را یک مساله عربی می‌دانند خاطرنشان کرد: آیا با اسلامی شدن مساله فلسطین کسی ضرر می‌کند.

لاریجانی متذکر شد: همه این بحث‌ها دعوای تصنعی بود که برای کمک به رژیم صهیونیستی به راه انداختند.

رئیس مجس شورای اسلامی به ضعف رژیم صهیونیستی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر در دوره دوم همه جنگ‌ها به سود تل آویو تمام می شد در دوره سوم همه جنگها به ضرر این رژیم تمام شده است.

وی برای نمونه به جنگ 33 روزه لبنان اشاره کرد و اظهار داشت: تصور رژیم صهیونیستی در این جنگ این بود که به سرعت پیروز خواهد شد اما در عمل چنین نشد و آنها با فضایی روبرو شدند که در آن مجاهدین فی سبیل الله با جان و دل استقامت کردند.

وی با اشاره به اقدامات مجاهدین فی سبیل الله در جنگ 33 روزه لبنان خاطرنشان کرد: همان مقدار که سربازان اسرائیلی از مرگ می‌هراسیدند، نیروهای حزب الله مشتاقانه به سمت مرگ می‌رفتند تا آرمان‌های فلسطین زنده نگهدارند.

رئیس مجلس با اظهار این که جنگ 33 روزه پیروزی تئوری امام (ره) در قبال اقدامات غربی‌ها بود خاطرنشان کرد: در جنگ غزه نیز شاهد بودیم که حماس و فلسطینی‌ها یک قدرت‌نمایی از خود نشان دادند که نتیجه آن فرار برای سربازان اسرائیلی بود.

وی با بیان این که این دوره جدید را دوره سرازیری برای رژیم صهیونیستی می دانیم یادآور شد: در دوره فعلی اشتباهات گذشته نباید تکرار شود.

وی افزود: کسانی که سرنوشت طرح‌های سازش را مطالعه کرده‌اند از کمپ دیوید تا آناپولیس نباید خود را درگیر مسائلی کنند تا فضای تنفس برای رژیم صهیونیستی به وجود آید.

رئیس قوه مقننه با بیان این که امروز شاهد طرح‌هایی برای تنفس رژیم صهیونیستی در منطقه هستیم خاطرنشان کرد: من معتقدم این طرح‌ها به این دلیل که برای نجات رژیم صهیونیستی مطرح می شود، خائنانه است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: کسانی که فضا را برای تنفس رژیم صهیونیستی به وجود می‌آورند، کمکی به مردم فلسطین نمی‌کنند.

رئیس مجلس تصریح کرد: در این شرایط لازم است از عنصر بیداری اسلامی استفاده کرد تا اجازه داده نشود که رژیم صهیونیستی سوءاستفاده کند.

رییس قوه قضاییه همچنینی در این مراسم به برگزاری ششمین گردهمایی مجمع اتحادیه دانشجویان جهان اسلام اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست‌های این چنینی که در آن دانشجویان و نخبگان حضور دارند در این مقطع بسیار مهم است و در این شرایط نباید فضا را برای یک عده فرصت طلب باز گذاشت که نسبت به سرنوشت مردم فلسطین بی‌تفاوت هستند.

لاریجانی بر این اساس خواستار روشنگری نیروهای نخبه در کشورهای اسلامی شد و افزود: نباید در دوره‌ای که رژیم صهیونیستی در سرازیری قرار گرفته اجازه دهیم کسانی دست این رژیم را بگیرند.

وی افزود: من فکر می‌کنم اگر آمریکایی‌ها دنبال این هستند که یک دست‌های تصنعی دست رژیم صهیونیستی را بگیرند، بدانند نیروهایی هستند که دست آنها را قطع خواهند کرد. آمریکا نباید امیدی به آنها داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet