روز مجلس
1389/06/06 12:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده محلات و دلیجان:

برای رعایت تقوای سیاسی ،‌اختلاف‌افکنان را به حاشیه برانیم

**نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در راستای رعایت تقوای سیاسی، باید کسانی که کارشان این است که پیوسته بین افراد دشمنی،‌کدورت و کینه ایجاد کنند را به حاشیه برانیم.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ابعاد مختلف تقوا به لحاظ فردی،‌ اجتماعی و ارتباط انسان با خدا و... گفت: یک بعد تقوا، ارتباط انسان با ولی و حاکم است که در اینجا تقوا به معنای ولایت‌پذیری ،‌همکاری و پشتیبانی کردن است.

به گفته وی حساس بودن انسان نسبت به مسائل جامعه همان تقوای اجتماعی است، ‌یعنی تقوای اجتماعی یک تقوای فعال است و نه تقوای منفعل.

وی با بیان این‌که امر به معروف و نهی از منکر در راستای همین نوع تقوا در آموزه‌های دینی ما توصیه شده است ، گفت:‌یک بعد تقوای اجتماعی آن است که در موضع‌گیری‌ها و قضاوت‌ها، رعایت عدل و انصاف مدنظر قرار گیرد.

وی رعایت حرمت و شخصیت افراد را یک نوع از تقوا دانست و گفت: تقوای سیاسی بدین معناست که در واکنش نسبت به مسائل جمعی و بیان مواضع انصاف را رعایت کنیم.

سلیمی گفت: ممکن است کسی در توزیع اموال و یا انتصاب افراد در مناصب و مسوولیت‌ها عادلانه رفتار کند، اما عدالت در بیان نظرات نسبت به افراد و شخصیت‌ آنها و عکس‌العمل نسبت به مسائل جاری جامعه باید بسیار دقیق باشد.

وی افزود: می‌توانیم در ماه مبارک رمضان با رعایت تقوای سیاسی فضایی ایجاد کنیم که در آن فضا بتوان عطر صمیمیت و مهربانی را به مشام همگان رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet