خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/15 14:35:00
سرویس سیاسی

نطق پیش از دستور گرامی مقدم نماینده بجنورد

یک عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس در نطق پیش از دستور روز یکشنبه با گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مطهری و هفته معلم، ابراز عقیده کرد: از فشارهایی که بر نمایندگان معلمان در فرآیند دفاع از حقوق صنفی آنان رفته است ابراز نگرانی می‌کنم.

     به گزارش خانه ملت، "اسماعیل گرامی‌مقدم"، هم‌چنین انتخابات مجلس هشتم را مهم‌ترین رخداد سیاسی کشور طی روزهای گذشته برشمرد و با بیان این‌که «در شرایط فشارها، تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی حضور مردم مانوری باشکوه از انسجام و اتحاد ملی مورد نظر مقام معظم رهبری را به رخ جهانیان کشاند»، از آنچه تنگ نظری‌ها و اعمال سلایق فردی و سیاسی در برگزاری انتخابات می‌نامید، انتقاد کرد.

     به اعتقاد این نماینده مجلس، در ‌٣٠ درصد کرسی‌ها که امکان رقابت وجود داشت، اصلاح‌طلبان ‌١٧ درصد کرسی‌ها را به خود اختصاص دادند. 
     گرامی‌مقدم افزود: «این موضوع به این معناست که در صورت رقابت پایاپای و برابر، اصلاح‌طلبان می‌توانستند اکثریت مجلس هشتم را به خود اختصاص دهند».

     وی ادامه داد: «برای اولین بار جمع زیادی از چهره‌های خدوم، مومن و با سابقه کنار گذاشته شدند که در میان آنان وزیر، وکیل، معاون وزیر، استاندار، فرماندار، مدیر کل، جانباز و شاهد و آزاده به وفور یافت می‌شود، آنان که در دولت‌های آقایان "میرحسین موسوی"، "خاتمی" و ادوار مختلف مجلس تا دوره کنونی سابقه خدمتگذاری و حضور داشتند».       

     عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت: «همکاران به خوبی واقفند که اکثریت قاطع ردصلاحیت‌ شدگان جریان اصلاح‌طلب به اتهام التزام عملی نداشتن به اسلام، قانون اساسی و اصل ولایت فقیه رد شده‌اند، و این در حالی است که هیچ مرجع و محکمه‌ای جز ذات حق تعالی توان تعیین میزان التزام و اعتقادات افراد را ندارد؛ شایان ذکر است که قاطبه رد صلاحیت‌شدگان بارها در صحنه‌های سخت انقلاب اسلامی وفاداری خود را عملا به اثبات رسانیده‌اند، بر این اساس حقیقتا علت رد صلاحیت آنها سیاسی بوده است نه اخلاقی و دینی؛ ثانیا با نادیده گرفتن استعلام قانونی مراجع چهارگانه و بعضا به دلیل انجام تکالیف قانونی که به مذاق سیاست‌های اجرایی و نظارتی نبوده است، رد شده‌اند».

     نماینده مردم بجنورد افزود: «این روند تا جایی ادامه داشت که بسیاری از بزرگان نظام از مراجع تقلید گرفته تا نوه حضرت امام (ره) و مرحوم آیت‌الله توسلی و سایر دلسوزان نظام در مقابل این رد صلاحیت‌ها عکس‌العمل نشان دادند». 
     این عضو کمیسیون صنایع و معادن با ابراز این عقیده که انتخاب تمامی مجریان، ناظران و بازرسان از یک گرایش سیاسی بوده است، به آنچه «تلاش برای حذف یک جریان و پیروزی جریان دیگر» می‌خواند اشاره کرد و گفت که طبیعی است در این شرایط مردم انگیزه بالایی برای حضور در انتخابات نخواهند داشت. 
     گرامی‌مقدم هم‌چنین عملکرد برخی مدیران را موجب افزایش نارضایتی عمومی دانست و تصریح کرد: «افرادی که با عملکرد و مدیریت ضعیف‌شان نارضایتی‌های عمومی را افزایش دادند، موجب ناامیدی مردم از دادن رای و در حقیقت گرانی و تورم افسار گسیخته، افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن، بیکاری روزافزون، تزلزل مدیریتی و چالش دولتمردان که موجب سردرگمی جامعه شده است، شدند، اما مردم زمانی انگیزه حضور در انتخابات را دارند که اثر تحقق شعارها و وعده‌های انتخاباتی را عملا در زندگی خود حس کنند».

     وی افزود: «اکنون باید پرسید کدام یک از شعارهای دولت محقق شده است، با قیمت افسانه‌ای نفت بشکه‌ای ‌١١٥ دلار تغییری در زندگی مردم حاصل شده است».
  عضو فراکسیون خط امام (ره) با بیان این عقیده که «فرآیند انتخابات در کلان شهر تهران از ابهام برخوردار است»، ابرازداشت: «به عنوان یک نمونه در بیش از ‌٣١٠٠ صندوق در جمع بندی به نام این جانب صفر منظور شده است که بلافاصله در تاریخ ‌٢٧/١٢/٨٦ طی شکایت اینجانب و بیش از ‌٢٥ نفر دیگر از نامزدهای اصلاح طلب به صورت دسته جمعی خواستار شمارش آراء ‌٤٠٠ صندوق به طور تصادفی از مناطق مختلف شدیم، اما با بی‌اعتنایی به این شکایات، در ایام تعطیلات نوروز انتخابات تهران تایید شد».

     گرامی مقدم افزود: «در نهایت بی‌توجهی به تقاضای بازشماری تصادفی ‌١٠ درصد صندوق‌ها به خودی خود تامل بیشتری را می‌طلبید، تاملی که حافظه تاریخی مردم ایران در مورد تایید صحت انتخابات دوره‌های سوم و ششم مجلس شاهد بوده است و از قضای روزگار در هر دو دوره نتایج آراء به نفع کاندیداهای جریان سیاسی‌ای بوده که مورد رضایت شورای نگهبان نبوده است».                                        
     نماینده مردم بجنورد هم‌چنین در ادامه اظهاراتش خاطرنشان کرد: «استان خراسان شمالی پس از یکسال تاسیس، رنگ توسعه و پایداری را ندید و بسان تغییر و تحولات مدیریتی در دولت نهم که از اول تا به امروز تزلزل در آن هویداست، طی دو سال چهار استاندار تعویض شد که امیدواریم استاندار جدید و مدیران کنونی گذشته را جبران کنند».

     گرامی‌مقدم در پایان با تشکر از مردم حوزه انتخابیه‌اش، گفت: «از عنایت خداوند در کسب توفیقات در تلاش‌ها و تکالیف سپاسگزارم و از کاستی‌ها و تقصیرها از محضر ملت شریف ایران به ویژه حوزه انتخابیه‌ام عذرخواهی کرده و حلالیت می‌طلبم».

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet