خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/06 12:56:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا:

تشکیل کارگروه مشترک دولت و مجلس نیازمند حرکت دوسویه است

**عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور در آخرین نشست مشترک مجلس و دولت مبنی بر تشکیل کارگروه مشترکی میان مجلس و دولت، گفت: هنوز اقدام خاصی برای تشکیل کارگروه صورت نگرفته است و تشکیل آن نیز نیازمند حرکت دوسویه است.

"حسین سبحانی نیا" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر این مطلب که موضوع وحدت و تعامل میان قوا فراموش نخواهد شد، گفت: تعامل میان قوای جمهوری اسلامی آنچنانکه مقام معظم رهبری نیز فرمودند، نیاز امروز جامعه ماست و مجلس نیز در همین راستا از هیچ تلاشی برای تعامل با سایر قوا دریغ نخواهد کرد.

نماینده مردم نیشابور با اشاره به موضوع شکل‌گیری کارگروه مشترک میان مجلس و دولت برای تعامل بیشتر میان این قوا، گفت: هنوز اقدام خاصی از سوی مجلس یا دولت برای تشکیل این کارگروه انجام نشده است، اما اصل موضوع تعامل هنوز پابرجاست.

سبحانی نیا با تاکید بر اینکه مجلس از هیچ تلاشی برای وحدت در  کشور دریغ نخواهد کرد، به لزوم تفاهم میان سران دو قوه برای تشکیل کارگروه ویژه اشاره کرد و گفت: تشکیل کارگروه مشترک میان مجلس و دولت نیازمند تعامل و تفاهم میان سران قواست و احتمالا در آینده نزدیک این تعامل صورت خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس ضمن اشاره بر لزوم تعامل دوسویه میان مجلس و دولت، افزود: آغاز به کار این کارگروه مشترک با حضور هر دوطرف میسر خواهد بود و برای تشکیل آن هر دو قوه باید پیشگام شوند.

موضع تشکیل کارگروه مشترک میان مجلس و دولت اولین بار در نشست اخیر این دو قوه در مجلس و توسط شخص رئیس جمهور مطرح شد.

وی که درپایان نشست مشترک مجلس و دولت سخن می‌گفت، نمایندگان و اعضای کابینه خویش را دعوت به تشکیل جلسات منظم ماهیانه و همچنین تشکیل کارگروه مشترک میان مجلس و دولت کرد.

بعد از بالا گرفتن اختلافات میان مجلس و دولت بر سر اجرا نشدن برخی مصوبات مجلس از سوی دولت، کارشناسان این اقدام رئیس جمهور را تلاش برای بازگشت به قانون ارزیابی کردند و نمایندگان مجلس نیز از تشکیل این کمیته برای پیشبرد قانون و اهداف جمهوری اسلامی و همچنین کمک به بهبود زندگی مردم استقبال کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet