هدر موبایل
1389/06/06 12:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

کلیت مواد پر بحث لایحه حمایت خانواده در مجلس تصویب می‌شود

**عضو هیئت رئیسه مجلس همه مواد لایحه حمایت خانواده را در راستای تقویت بنیان خانواده دانست و گفت: ممکن است تغییراتی در مواد ۲۲، ۲۳ و ۲۴ این لایحه ایجاد شود اما کلیت آنها تصویب خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با فارس در خصوص مواد پر بحث لایحه حمایت خانواده، اظهار داشت: بحث ثبت ازدواج موقت در صورت باردار شدن زوجه که در ماده 23 لایحه تاکید شده، در مجلس رای نیاورده اما با تصویب آن نیز تغییری ایجاد نخواهد شد.

وی با اشاره به دیگر مواد این لایحه یادآور شد: همه این مواد با هدف تقویت بنیان خانواده طراحی شده؛ چرا که لایحه، لایحه حمایت، تحکیم و حفاظت از جایگاه خانواده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بحث‌ دادگاه‌های خاص، مشاوره و تضمین بقای خانواده با شرایطی در این لایحه ذکر شده که همه این موارد در راستای حمایت از نظام خانواده است.

سبحانی‌نیا یادآور شد: برخی از مواد این لایحه از جمله مواد 22، 23 و 24 نیازمند دقت و توجه بیشتری هستند؛ چرا که در خصوص آنها مباحث و پیشنهادات زیادی مطرح است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که قطعا مجلس در راستای تامین اهداف تحکیم بنیان خانواده، این پیشنهادات را با دقت کامل بررسی خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در خصوص بازتاب مواد این لایحه در رسانه‌های خارجی اظهار داشت: رسانه‌های خارجی به دنبال بزرگ‌نمایی برخی مسائل هستند ولی باید توجه کنند که مباحث و مسائل ما بر اساس مبانی دینی صورت می‌گیرد.

سبحانی‌نیا افزود: در این لایحه سعی شده با توجه به شرایط روز، مسائل جانبی قضیه و ملاحظات چه از نظر حقوقی و چه از نظر اجتماعی در نظر گرفته شود.

وی متذکر شد: رسانه‌های خارجی با انگیزه‌های مختلف سعی می‌کنند تا این مباحث را پر هزینه و پر سر و صدا جلوه دهند.

نماینده مردم نیشابور در قوه مقننه با اشاره به مانور دادن رسانه‌های غربی روی برخی عناوین، گفت: نباید تحت تاثیر این فضاسازی‌ها کاری را انجام داد.

سبحانی‌نیا در پایان یادآور شد: ممکن است تغییراتی در مواد پر بحث لایحه حمایت خانواده ایجاد شود ولی کلیت آنها به تصویب خواهد رسید.

یادآوری می‌شود ماده 24 لایحه حمایت خانواده در خصوص ثبت ازدواج موقت در صورت باردار شدن زوجه، ماده 25 آن درباره ازدواج مجدد مردان و ماده 24 لایحه در خصوص مهریه متعارف و غیر متعارف است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet