هدر موبایل
1389/06/06 18:16:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیته مسکن و شهرسازی مجلس:

بحث بر سر پیشنهادهای بیمه اجتماعی کارگران ادامه دارد

**نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس با اشاره به تشکیل کمیته مسکن و شهرسازی، گفت: این کمیته بررسی قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را در دستور کار دارد و با توجه به پیشنهادهای ارائه شده تصمیم نهایی گرفته نشده است.

"محمدعلی رضایی" عضو کمیته مسکن و شهرسازی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه هفته گذشته کمیته جهت بررسی مشکلات مطرح شده در باره بیمه اجتماعی کارگران تشکیل جلسه داد، تاکید کرد: با اعتراض صنف مسکن ساز به دلیل افزایش قیمت بیمه کارگران ساختمانی رو به رو هستیم، مبلغی که برای بیمه کارگران ساختمانی مدنظر گرفته شده برای کارفرمایان سنگین است.

وی با بیان اینکه مبلغ بیمه کارگران ساختمانی برای دولت هم بالا است، ادامه داد: به طور مثال اگر دولت بتواند با مبلغ فرضی 100 میلیون تومان سالنی احداث کند، با مبلغ بیمه ای که به تصویب رسیده است بودجه پروژه به بیش از 130 میلیون افزایش خواهد یافت.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: دولت منابع مالی برای تامین 30 میلیون افزایش اعتبار برای احداث ساختمان‌های خود را ندارد.

وی با بیان اینکه پیشنهادهای مختلفی در کمیته مسکن و شهرسازی مطرح شده است، تصریح کرد: برخی برای رفع مشکلات بیمه کارگران ساختمانی پیشنهاد توقف یا پرداخت مابقی مبلغ بیمه را از سوی دولت داشتند؛ از آنجا که دولت توان مالی مناسبی ندارد این پیشنهادها رد شد.

رضایی ادامه داد: همچنین عنوان شد بیمه کارگران ساختمانی شامل افرادی شود که کارت مهارت داشته باشند.

وی با بیان اینکه جمعیت دارندگان کارت مهارت کم است، تاکید کرد: با این کار هم تعداد بیمه شدگان کم می‌شود؛ در نتیجه کارفرما توان پرداخت بیمه را دارد و هم باعث می‌شود افراد به دنبال کسب مهارت مورد نیاز صنف ساختمان سازی بروند.

رضایی افزود: در این بین کمیسیون و کمیته به دنبال تقلیل هزینه‌های بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی هستند؛ این درحالی است که بیمه تامین اجتماعی با این پیشنهاد مخالف است.

عضو کمیته مسکن و شهرسازی در نهایت گفت: کمیته در نظر دارد هفته جاری گزارشی از پیشنهادها را در کمیسیون عمران ارائه کند تا تصمیم نهایی گرفته شود.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet