خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/06/06 18:30:00
سرویس اقتصادی
محمدی در گفت وگو با خانه ملت:

وزارت بازرگانی به قوانین واردات بی‌توجه است

**نماینده مریوان و سروآباد در مجلس گفت: دولت به خصوص وزارت بازرگانی در زمینه واردات به قوانین موجود اعتنایی نمی‌کند.

"اقبال محمدی" نماینده مریوان و سروآباد در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از واردات بی رویه به کشور گفت: اینجانب بعنوان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس واقعا به شیوه واردات بی رویه دولت بخصوص در بخش تولیدات کشاورزی انتقاد دارم.

وی افزود: هرچند قوانین وضع شده و تعرفه های مورد نظر در لایحه بودجه سال 89 برای کنترل واردات بخش کشاورزی کافی مبهم است، اما دولت به خصوص وزارت بازرگانی به قوانین موجود هم اعتنایی نمی کند.

وی افزود: واردات بی رویه در راستای صدور مجوزهای غیر قانونی، باعث رکورد تولید در بخش کشاورزی و تعطیلی صنایع تبدیلی وابسته بخش کشاورزی و کاهش درآمد کارخانجات و مراکز تولیدی و بیکاری کارگران شاغل در این بخش شده است.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس اضافه کرد: با توجه به اینکه من در راستای خواسته های دامدارن کل کشور و صاحبان صنایع تبدیلی و عدم کنترل قیمت گوشت و فرآورده های گوشتی که منجر به نارضایتی مصرف کنندگان شده و از یک طرف با قیمت نازل از دامداران دام خریداری می شود، سوالی از وزیر بازرگانی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرده و از پاسخ وزیر قانع نشدم، سوال به هیئت رئیسه منعکس و بزودی در صحن مطرح می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet