هدر موبایل
1389/06/06 19:37:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی:

مدیریت، نیاز واردات دام زنده است

**نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس با اشاره به صدور مجوز واردات ۴۰ هزار دام زنده، گفت: لازم است وزارت بازرگانی با مدیریت، اقدام به واردات دام زنده کند.

"داود محمدجانی" عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: تصور می‌کنم واردات کنونی دام زنده در جهت حفظ تعادل در بازار گوشت صورت می گیرد.

وی ادامه داد: وزارت بازرگانی برای اینکه مصرف کننده داخلی در زمینه خرید گوشت متضرر نشود باید به مقدار لازم دام وارد کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه در ماه اخیر قیمت گوشت افزایش یافت، تصریح کرد: از آنجا که قیمت گوشت در بازار افزایش یافته و احتمال متضرر شدن مصرف کننده می‌رفت، وزارت بازرگانی اقدام به واردات کرد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته تحقیق و تفحص از واردات دام زنده گفت: از آنجا که این کمیته در جهت بررسی واردات دام زنده و مبتلا با بیماری تشکیل شده، لازم است وزارت بازرگانی و سازمان دامپزشکی در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند.

رضایی با بیان اینکه پیش از ورود دام موارد بیماری بررسی شود، ادامه داد: برای آنکه با بیماری‌های دام زنده مجدد مواجه نشویم، همکاری تنگاتنگ وزارت بازرگانی و سازمان دامپزشکی احساس می‌شود.

سید محسن دستور، رییس سازمان دامپزشکی درخصوص شیوع دوباره تب برفکی در برخی از استان‌های کشور گفت: واردات دام زنده با مجوز سازمان دامپزشکی و به تقاضای وزارت بازرگانی انجام می‌شود و چنانچه دام زنده‌ای به شکل قانونی وارد شود ناقل هیچ گونه بیماری نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet