هدر موبایل
1389/06/06 19:53:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

واردات نیازمند قانون جدید نیست، نیازمند مدیریت است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به موضوع واردات بی‌رویه و سخنان وزیر بازرگانی در مجلس مبنی بر نیاز به قوانین جدید برای مدیریت واردات، گفت: با قوانین و سازوکارهای فعلی هم دولت می تواند واردات را مدیریت کند، اما اگر نیازی هم بود مجلس حاضر به همکاری است.

"حمید سعادت" عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو باخبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم بکارگیری قوانین موجود برای کنترل واردات، گفت: برای کنترل واردات خلاء قانونی وجود ندارد و دولت با سیاست‌گذاری درست بر مبنای قوانین فعلی هم می‌تواند واردات را مدیریت کند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون با بیان این مطلب که نمایندگان مجلس از واردات بی‌رویه آن هم از نوع بنجل، نگران هستند به انتقاد از برخی بداخلاقی‌ها در حق مجلس پرداخت و گفت: در ماه‌های اخیر برخی‌ها با این اتهام که قوانین دست و پاگیر مجلس، موجب واردات بی‌رویه شده است در حق مجلس جفا کردند؛ چرا که همه شاهد هستند در چند ماه اخیر نمایندگان چه تلاشی برای مقابله با واردت بی‌رویه کرده‌اند و تا چه حد نگران این موضوع بوده‌اند.

سعادت با اشاره به اینکه مدیریت واردات نیاز به مجموعه ای از سیاست‌ها دارد، افزود: گام اصلی در مدیریت واردات به هماهنگی نهادهای درون دولت بر می‌گردد که با هماهنگی میان خود می‌توانند از دوباره‌کاری‌ها و چندپارچگی‌ها در مدیریت واردات جلوگیری کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه هماهنگی برای مدیریت واردات باید میان نهادهای درون دولت شکل بگیرد، گفت: ساماندهی نهادهای متولی واردات بر عهده دولت است؛ چراکه این نهادها زیرمجموعه دولت هستند و برای هماهنگی آنها نیاز به تدوین قوانین جدید از سوی مجلس نیست.

وی در پایان افزود: اگر هم موازی کاری در عرصه مدیریت واردات وجود دارد، الان بهترین وقت است که برای رفع آن در برنامه پنجم توسعه اقدام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet