روز مجلس
1389/06/07 09:08:00
سرویس صحن
نماینده بهار و کبودرآهنگ در موافقت با حذف ماده 22 لایحه حمایت از خانواده؛

تصویب ماده 22 ازدواج‌های پنهان را گسترش می‌دهد

**نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در صورت تصویب ماده ۲۲ لایحه حمایت از خانواده، ازدواج‌های پنهان و ایدز گسترش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عیسی جعفری" در جلسه علنی روز یکشنبه 7 شهریور ماه و در ادامه بررسی جزییات لایحه حمایت از خانواده در موافقت با حذف ماده 22 این لایحه گفت: به چند دلیل مخالف ماده 22 هستیم.

وی افزود: اگر ازدواج مجدد را ثبت نکنیم یا ثبت آن را به شرط باردار شدن موکول کنیم، مشکلاتی برای کشور به وجود می آید.

جعفری با اعلام این که همین الان ازدواج های موقت در جامعه به شکل پنهان صورت می گیرد و صورت آشکار آن خیلی کم است، خاطرنشان کرد: اگر ماده 22 تصویب شود پنهان کاری در ازدواج های موقت افزایش یافته و استحکام بنیان های خانواده از بین می رود.

وی افزود: اگر ثبت ازدواج موقت را به باردار شدن زنان موکول کنیم تا یکسال دیگر هزاران کودک در دست ما خواهد ماند که این امر در برنامه ریزی های کشور مشکل ایجاد خواهد کرد.

جعفری یادآور شد: کسانی که به دنبال ازدواج های موقت هستند دنبال این هستند که این ازدواج ها ثبت شود.

نماینده بهار و کبودرآهنگ با اشاره به گسترش بیماری ایدز در دنیا، خاطرنشان کرد: در کشور ما به دو علت با حداقل مشکلات در زمینه بیماری ایدز روبرو هستیم؛ یکی رواج تک همسری در کشور ما است و دیگری آزمایش هایی است که قبل از ازدواج صورت می گیرد.

جعفری تصریح کرد: اگر اجازه بدهیم که ازدواج موقت ثبت نشود، قطعا آزمایش های قبل از ازدواج به عمل نخواهد آمد که همین امر منجر به گسترش بیماری ها خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet