خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/07 10:04:00
سرویس اقتصادی
فلاحت‌پیشه:

اعتبار ویژه برای آبادانی اسلام‌آباد غرب اختصاص داده شد

**نماینده اسلام‌آباد غرب در مجلس گفت:۱۰میلیارد تومان برای عمران و آبادی اسلام‌آباد غرب اختصاص داده شد که چهره شهر تغییر خواهد کرد.

"حشمت‌الله فلاحت پیشه "عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با نشریه باختر با بیان اینکه با اختصاص اعتبارات تازه از سوی دولت چهره شهر اسلام آباد غرب عوض خواهد شد، گفت: با اعتباراتی که از وزارت راه و ترابری، وزارت کشور، شورای برنامه‌ریزی استان و وزارت کشور و سازمان شهرداریها به همراه مهندسی 2 رودخانه برف‌آباد و ارمنی برای عمران و آبادی اسلام‌آباد غرب اختصاص داده شده بالغ بر 10 میلیارد تومان در درون شهر اسلام‌آباد هزینه خواهد شد.

وی این اعتبارات را در تاریخ اعتبارات سنواتی عمران شهرستان اسلام‌آباد غرب بی‌سابقه دانست و یادآور شد: این اعتبارات می‌تواند برای همیشه چهره اسلام‌آباد غرب را تغییر دهد.

عضو فراکسیون اکثریت مجلس با تأکید بر اینکه 50 درصد این اعتبارات تخصیص داده شد، افزود: نیمی دیگر از اعتبارات تا پایان سال جاری اختصاص داده خواهد شد.

فلاحت‌پیشه گفت: بخشی از این اعتبارات، اعتبارات ملی است و ربطی به اعتبارات استان و شهرستان ندارد و بدون اینکه بر اعتبارات استان وشهرستان فشاری وارد شود از اعتبارات ملی به اسلام‌آباد غرب اختصاص داده شد.

وی تأکید کرد: در طول سالیان اخیر هیچ وقت به اندازه سال 89 اعتبارات ملی به عمران این شهرستان اختصاص داده نشده که این میزان از اعتبار می‌تواند فرصت بزرگی را برای تغییر بسیاری از زیرساخت‌های عمرانی و توسعه‌ای اسلام‌آباد فراهم کند.

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس از همه مسئولان که در تخصیص این اعتبار از جمله وزارت راه و ترابری، وزارت کشور، شورای برنامه‌ریزی استان و سازمان شهرداری‌ها و دیگر مسئولان نقش داشتند، تقدیرکرد و گفت: باید در هزینه‌کرد اعتبارات به تکمیل پروژه‌های ناتمام و کلیدی شهر توجه صورت گیرد تا بتوان از این طریق، بسترهای توسعه گردشگری اسلام آباد را نیز بیش از پیش تقویت کرد.

نامه مجمع نمایندگان کرمانشاه به رئیس جمهور

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس همچنین از نامه اعتراضی نمایندگان استان کرمانشاه به رئیس‌جمهور درباره حذف عبارت «قطب کشاورزی» از مصوبه هیأت دولت به این استان خبر داد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر دوم هیأت دولت به استان گفت: در این سفر مصوب شد که استان کرمانشاه «قطب کشاورزی» کشور محسوب شود اما کمیسیون امور زیربنایی دولت عنوان «قطب» را از این مصوبه حذف کرد که این اقدام کاری خلاف مصوبه هیأت دولت است.

وی افزود: در همین راستا مجمع نمایندگان استان به اتفاق، روز سه شنبه دوم شهریور در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نسبت به این موضوع اعتراض کرده و خواستار ورود رئیس‌جمهور به این مسئله شده است و این موضوع را تا رسیدن به نتیجه منطقی و درخور شأن استان پیگیری خواهد کرد.

نماینده اسلام‌آباد غرب در مجلس اضافه کرد: در این نامه از رئیس‌جمهور خواسته شده تا در آستانه سفر سوم هیأت دولت به استان از این اقدام کمیسیون مذکور جلوگیری کرده تا باعث سلب اعتماد مردم به دولت و رئیس‌جمهور و مصوبات استانی هیأت دولت نشود و در آستانه سفر سوم، هدیه بزرگی به مردم استان باشد که با قدرت و ایمان در برابر تمامی هجمه‌های 33 ساله پس از انقلاب ایستادند و نگذاشتند ذره‌ای از خاک میهن در چنگال مستکبرین قرار گیرد.

فلاحت‌پیشه گفت: اگر مصوبه هیأت دولت اجرایی و استان کرمانشاه به‌عنوان قطب کشاورزی محسوب شود، اعتبارات استان چند صد میلیارد اضافه خواهد شد و درصورت انتقال وزارتخانه‌ها به استان‌های مختلف، وزارت کشاورزی به این استان منتقل خواهد شد که می‌تواند سبب بروز رخدادهای مثبت بزرگی در استان باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet