هدر موبایل
1389/06/07 10:52:00
سرویس صحن
یوسف‌نژاد با اشاره به ماده 22 لایحه حمایت از خانواده:

میان عنوان و محتوای لایحه تناقض وجود دارد

**یوسف نژاد با بیان اینکه میان عنوان و محتوای لایحه تناقض وجود دارد گفت: این لایحه برای بررسی بیشتر باید به کمیسیون مربوط بازگردد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت علی اصغر یوسف نژاد  نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در تذکری مطابق با ماده 131 آئین نامه داخلی گفت: موارد مطرح شده در طرح ها و لوایح باید با عنوان لایحه مطابقت داشته باشد در حالی که بین عنوان این لایحه که به موضوع آیین دادرسی مربوط می شود و برخی مواد این لایحه 12 مورد نقص وجود دارد و قانون را منسوخ کرده است.

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به صحبت هایی که همکاران به عنوان اخطار قانون اساسی و اشکال از نظر آئین نامه در مورد مواد 22، 23 و 25 مطرح شده مشخص است که این مواد مشکل دارند و باید به جای این مواد منسوخ شده مواد دیگری جایگزین شود.

وی ادامه داد: در صورتی که این مواد تصویب شوند به معنای آن است که یک قانون ناقص تصویب شده و چون این آیین دادرسی خانواده است و حداقل در 12 مورد مشکل دارد لذا این لایحه باید به کمیسیون مربوطه بازگردانده شود و از مواد 11 تا 57 قانون مدنی که به مساله نسب پرداخته مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: رهبر فرموده اند قانون باید کارآمد، روان، شفاف باشد و به مسائل نگاه بلندمدت داشته باشد و منافع مردم را تامین کند در صورتی که این قانون اینگونه و میان عنوان لایحه و متن آن تناقض وجود دارد.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یوسف نژاد گفت: تذکر شما وارد نیست و عنوان با متن متناسب است شاید ایراداتی وجود داشته باشد که رفع می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet