هدر اصلی
1389/06/07 10:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

انتقاد نماینده اسلام‌آباد غرب از تاخیر در آغاز اجرای فاز کرمانشاه - خسروی راه آهن غرب

**نماینده اسلام‌آبادغرب و دالاهو در مجلس از تاخیر در آغاز عملیات اجرایی فاز کرمانشاه - خسروی راه آهن غرب کشور انتقاد کرد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: بر اساس موافقت نامه مربوط به پروژه راه آهن غرب، باید اجرای فاز کرمانشاه - خسروی سال 1386 آغاز می‌شد که متاسفانه تاکنون چنین نشده و دستگاه‌ ذیربط با این بهانه که در حال انعقاد قرارداد فاینانس آن و جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌باشد، تاکنون اجرای این پروژه را به عقب انداخته است.

وی افزود: طی سه سال و نیم گذشته دولت با طرف‌های خارجی مذاکرات متعددی را در خصوص این پروژه انجام داده که متاسفانه به عللی نتیجه لازم حاصل نشده است. سال گذشته نیز وزیر راه اعلام کرد تا دی ماه همان سال قرارداد این فاز از پروژه بسته می‌شود، که چنین نشد.

وی ادامه داد: در جلسه دو شب پیش دولت و مجلس نیز وزیر راه اعلام کرد قرارداد این فاز از راه آهن غرب با شرکت چینی نهایی شده، اما تا زمانی که رسما اعلام نشود، اطمینان حاصل نمی‌کنیم.

این نماینده مجلس عنوان کرد: اگر تا زمان شروع پیش‌نویس بودجه سال آینده قرارداد فاینانس آن با طرف خارجی منعقد شد که از دولت تشکر هم می‌کنیم، در غیر این‌صورت انتظارمان این است در بودجه سنواتی اعتبار فاز اراک - کرمانشاه و فاز کرمانشاه - خسروی راه‌آهن غرب به گونه‌ای دیده شود که جبران عقب ماندگی‌های این پروژه مهم نیز شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet