هدر موبایل
1389/06/07 10:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده اسلام آباد غرب:

سفرهای استانی دولت راه تصویب مصوبات توسعه استان‌ها را آسان کرده است

**نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی معتقد است که سفرهای استانی دولت این فرصت را فراهم کرده که آسان تر از گذشته مصوباتی را برای توسعه استان‌ها گرفت.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، سفرهای استانی را از ابتکارات خوب دولت دانست و اظهار داشت: برای گرفتن برخی مصوبات و مجوزها جهت توسعه استان‌ها باید سال‌ها در گیر و دار بروکراسی اداری معطل می‌شد، اما سفرهای استانی دولت این فرصت را فراهم آورده که پس از توجیه کارشناسی طرح‌ها و پروژه‌ها، به راحتی مصوبه لازم را گرفت. بعنوان مثال در دو سفر استانی دولت به کرمانشاه مصوبات خوبی که به نوعی طلب قانونی مردم استان بود، به تصویب رسید.

وی با بیان این‌که نباید این سفرها تنها به تصویب مصوبات محدود شود، اظهارداشت: معتقدم بخش اعظم کار به پس از تصویب مصوبات و پیگیری لازم جهت اجرای مصوبات بر می گردد که در این خصوص نقش مدیران استانی و پیگیری آنان برای اجرایی شدن مصوبات بسیار تاثیر گذار است.

وی افزود: علت اصلی در به نتیجه نرسیدن برخی مصوبات سفرهای دولت را عدم پیگیری مدیران استانی می دانم، زیرا در اکثر مصوباتی که مدیران استانی خوب پیگیری کرده‌اند، شاهدیم نتایج خوبی نیز حاصل شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با انتقاد از عدم پیگیری برخی مدیران استانی در خصوص به نتیجه رسیدن مصوبات سفرهای استانی، تصریح کرد: گویا برخی مدیران استانی عمد دارند که مصوبات به شکست بیانجامد که معتقدم در این خصوص باید مقصر یابی شود.

فلاحت پیشه در ادامه گفت: معتقدم برای کار آمدتر شدن مصوبات سفرهای استانی باید قبل از انجام سفر گروهی با حضور در استان‌ها وضعیت مصوبات سفرهای گذشته را پیگیری و به نتیجه برسانند تا سفرهای جدید همراه با مصوبات جدید باشد، نه مصوبات مانده از سفرهای گذشته.

وی افزود: همچنین باید کمیسیون های تابعه دولت حرمت مصوبات سفرهای استانی دولت را نگه دارند. بعنوان مثال در سفر دوم دولت به استان کرمانشاه، قطبیت کرمانشاه در بخش کشاورزی تصویب شد، اما اخیرا این مصوبه در کمیسیون امور زیربنایی و محیط زیست دولت رد شده است که این حرکات به سفرهای استانی ضربه اساسی می‌زند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet