هدر موبایل
1389/06/07 11:32:00
سرویس صحن
دهقان در اخطار قانون اساسی:

ثبت ازدواج موقت خلاف شرع است

**عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در اخطار قانون اساسی ثبت ازدواج موقت را خلاف شرع دانست و گفت: در صورت تصویب این مساله،شورای نگهبان به آن ایراد خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت محمد دهقانی نقندرنماینده مردم چناران و طرقبه  در اخطار اصل 4 قانون اساسی اظهار داشت: پیشنهاداتی که درخصوص ثبت ازدواج موقت مطرح می‌شود خلاف این اصل و خلاف شرع در رابطه با این نوع ازدواج است.

وی افزود: آنچه بنیان خانواده را به خطر خواهد انداخت اتفاقا ثبت کردن این نوع ازدواج است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با بیان این که نسخه شفابخش در مسائل اجتماعی شرع است گفت: نظر شرع در این رابطه کاملا مشخص و روشن است و باید با اشاره به همان نظر هم تصمیم‌گیری کرد.

وی با تاکید بر این که باید به تصمیم و نظر کمیسیون قضایی و حقوقی اعتماد کرد خاطرنشان ساخت: این مساله با حضور کارشناسان و متخصصان طی دهها ساعت کار مورد بررسی قرار گرفته است. بنابراین نمی‌توان با چند دقیقه مخالفت و موافقت کلی نظرات کمیسیون را زیر سوال برد.

دهقان تصریح کرد: لذا از مجلس می‌خواهم که با مساله ثبت الزامی ازدواج موقت مخالفت کرده چرا که خلاف شرع است و مطمئنا شورای نگهبان هم به آن ایراد خواهد گرفت.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات دهقان با رد اخطار قانون اساسی او گفت: ثبت ازدواج موقت به معنای محدودسازی نیست، اگر اینگونه باشد باید ازدواج دائم هم که یک سنت اسلامی است محدودیت ایجاد کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet