روز مجلس
1387/02/17 13:23:00
سرویس سیاسی

بروجردی: اشکال بسته های پیشنهادی غربی ها، استمرار مشروط بودن به تعلیق غنی سازی اورانیوم است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: اشکال اساسی بسته های پیشنهادی غربی ها از جمله بسته اخیر گروه ۱+۵ که در اجلاس لندن مطرح شده استمرار مشروط بودن به تعلیق غنی سازی اورانیوم در جمهوری اسلامی ایران است که شرطی غیر قابل می باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جمع خبرنگاران به بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران به گروه 1+5 اشاره کرد و گفت: مخاطبین اصلی این پیشنهاد گروه 1+5 هستند که این بسته پیشنهادی در خصوص مسایل مربوط به مسایل فرا هسته ای از جمله در خصوص همکاری های اقتصادی و مسایل منطقه می باشد که محتوای این پیشنهاد ایران در زمان خود به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: اصل این تحرک از سوی جمهوری اسلامی ایران یعنی ارائه پیشنهاد به گروه 1+5 اقدام منطقی و مناسبی است و امیدواریم با تعدیل نظر غربی ها مبنی بر ضرورت تعلیق غنی سازی در ایران شرایط برای گفتگوها در خصوص بسته پیشنهادی ایران و همچنین بسته پیشنهادی گروه 1+5 فراهم شود.

وی در خصوص اینکه آیا امکان دارد مواضع غربی ها در آینده علیه ایران تندتر شود، گفت: علائم این را نشان نمی دهد اما زمزمه هایی وجود دارد که نشان دهنده آن است که غربی ها قصد دارند تا نظرات خود را تعدیل کنند چرا که اگر روش های آنها از جمله صدور سه قطعنامه تحریمی علیه ایران و همه این فشارها تاثیرگذار بود تا الان باید تاثیر خود را می گذاشت اما آمریکا و دیگر کشورها دیدند که جمهوری اسلامی ایران به رغم همه این شرایط روند غنی سازی و نصب سانتریفیوژها را ادامه داد.

بروجردی اظهار داشت: تعدیل یا تغییر نظر غربی ها بویژه در خصوص شرایط ویژه را می توان با چشم مسلح دید و امیدواریم در آینده این موضوع را با چشم غیرمسلح ببینیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet