خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/02/17 14:00:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده مردم رفسنجان: نزدیک 50 سال فعالیت مبارزاتی و سیاسی من به پایان رسید

نماینده مردم رفسنجان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در مجلس هفتم و با اعلام پایان یافتن نزدیک ۵۰ سال فعالیت مبارزاتی و سیاسی خود خاطر نشان کرد: تداوم خدمتم در محیط دانشگاه خواهد بود.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "حمید بهرامی‌احمدی" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهار شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با درود فراوان به روان پاک شهیدان و امام شهیدان و عرض سلام به پیشگاه مقام معظم رهبری و تبریک روز معلم.

دوره هفتم مجلس شورای اسلامی پایان یافت، خداوند تلاشها را بپذیرد و کاستیها را ببخشد.

همانطور که می‌دانید اینجانب برای دوره هشتم نامزد نشده‌ام بنابراین ضروری می‌دانم بطور بسیار مختصر نظری کوتاه بر عملکرد خود در دوره هفتم داشته باشم.

روشن است که وظیفه نمایندگان مجلس قانونگذاری است ولی انتظار مردم از نمایندگان پیگیری اقداماتی است که وظیفه دولت است. در این میان نمایندگی مردم رفسنجان بعلت وجود جریانهای نیرومند سیاسی در این شهر مشکلات خاصی دارد. بنابراین سعی اینجانب این بود که طرحهایی را بتصویب مراجع ذی‌ربط برسانم که اجرای آنها بیشترین تأثیر مثبت را در آینده منطقه داشته باشد. ازجمله درباره آب کشاورزی و آشامیدنی گذشته از لغو حق‌النظاره گزاف چاههای کشاورزی که در ابتدای دوره هفتم محقق شد. بغیر از طرح انتقال آب که از سالها پیش توسط نماینده محترم دوره‌های اول تا چهارم و منتخب دوره هشتم رفسنجان مطرح است، طرح بهشت‌آباد نیز برای انتقال آب از شرق زاگرس بتصویب دولت رسید. همچنین مطالعه برای سدسازی رودخانه‌های محلی ازجمله رود گیوه‌دری از تصویب هیأت وزیران گذشت. احداث سد سفیدآرون در راویز شروع شد و در حال اجراست. برای تأمین کمبود آب شرب شهر رفسنجان نیز دو حلقه چاه با آبدهی بیش از 200 لیتر در ثانیه به مبلغی بیش از 2 میلیارد تومان خریداری و تجهیز شده است.

طرحهای بزرگ آبرسانی در سرتاسر منطقه از جمله در بخش رضوان‌نور و بسیاری نقاط دیگر اجراء شد و یا در حال اجراست.

اقتصاد پسته که در قید انحصار بود با تشکیل شرکت جدید و با فراهم شدن زمینه برای بخش خصوصی فعال از انحصار خارج شد و با آنکه در سال 86 محصول پسته ایران به حد بی‌سابقه‌ای رسید علی‌رغم تحریمهای بین‌المللی صادرات پسته بخوبی صورت گرفت و اکنون که نمایندگی را ترک می‌کنم، خوشبختم که بهای این محصول در دنیا به حدی رسیده که هرگز سابقه نداشته است.

در بخش راه و راهداری، آنچه در دوره هفتم عملی شد در 30 سال گذشته بی‌سابقه بود. گذشته از اتصال باند دوم جاده رفسنجان به یزد، راه رفسنجان به شهرستان زرند در مرحله پایانی است. راههای جدیدی نیز در راویز و خنامان و کوشکویه و نور شروع شد و به بهره‌برداری رسید. 8 کیلومتر باند دوم ورودی رفسنجان که خطرآفرین بود ساخته شد و هم‌اکنون در حال پایان است. جاده مهم بافت به رفسنجان نیز شروع شد و ساخت راه بین دو منطقه نور و کوشکو به تصویب رسید.

تداوم خط آهن رفسنجان به کرمان مصوب شد و (2) میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی باند فرودگاه رفسنجان تخصیص یافت. در حال حاضر هیچ راهی چه اصلی و چه فرعی و چه بین‌روستایی در رفسنجان نیست مگر آنکه آسفالت شده و دیگر در این حوزه شهرستان مشکل راه وجود ندارد.

از نظر فرهنگی گذشته از انتصاب امام جمعه محترم نور در بخش فردوس و تشکیل انجمنهای گوناگون و توزیع صدها جلد کتاب بین کتابخانه های مدارس و کتابخانه‌های عمومی،‌ اثرگذارترین اقدام اینجانب تأسیس رشته حقوق در مقطع کارشناسی‌ارشد پیوسته طبق الگوی دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) در دانشگاه شهید باهنر بود و هم‌اکنون که تنها 2 سال از افتتاح آن می‌گذرد نزدیک به 150 دانشجوی تیزهوش و کوشا که بیشتر بومی استان و از جمله بومی شهرستان رفسنجان هستند در آنجا به تحصیل مشغولند و خود من نیز برای انجام وظیفه مؤثرتر به آن دیار رفتم.

(ایجاد) منطقه ویژه صنعتی برای صنایع پایین‌دستی مس و آهن بتصویب رسید و بیشترین گازکشی روستاهای استان کرمان در رفسنجان تحقق یافت.

تلفنهای ثابت و همراه تا دورافتاده‌ترین نقاط روستایی مثل راویز گسترش یافتند.

 و حدیث محیط زیست داستان طولانی دیگری است.

از همه اینها مهمتر آنکه رفسنجان فرماندهی ویژه شد. بخش انار شهرستان و دهستان فردوسیه بخش فردوس شد و مقدمات ارتقاء دهستان رضوان فراهم و از نظر سیاسی نفوذ مراکز قدرت متعادل شد.

امید است جانشین مهمتر اینجانب در به نتیجه‌رساندن طرحهای ناتمام موفق باشند.

اینجانب در طول دوره نمایندگی خود از هیچ امتیاز ویژه‌ای بهره نبردم، به هیچ سفر خارجی جز سفر یکروزه آنهم به دستور ریاست محترم مجلس به تاجیکستان سفر دیگری نرفتم. هیچ فردی از خویشاوندان یا دوستان خود را در هیچ مسؤولیتی نگماشتم و اگر ریاست مجلس بپذیرند تقاضا دارم حقوق ماهیانه‌ای را که از مجلس دریافت کرده‌ام به اقساط برگردانم.

در اینجا نزدیک 50 سال فعالیت مبارزاتی و سیاسی اینجانب به پایان می‌رسد و اگر توفیق الهی باشد تداوم خدمتم در محیط دانشگاه خواهد بود. اکنون در برابر ملت ایران و بویژه مردم شریف و هوشمند و شجاع رفسنجان و خدمتگزاران مردم سر تعظیم فرود می‌آورم و احترام مخصوص خود را به محضر نمایندگان سابق تقدیم و به نماینده محترم دوره هشتم رفسنجان خیرمقدم می‌گویم و از شما همکاران فرهیخته خود خداحافظی می‌کنم.

از هیچکس کوچکترین شکایت یا گلایه‌ای ندارم و اگر تهمتهایی تحمل کرده یا حقی از من تضعیف شده از آن گذشت کرده و از خداوند می‌خواهم که از خطایای من نیز بگذرد.

پروردگارا! انت ولی فی الدنیا و الاخره توفنی مسلما و الحقنی بالصالحین.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet