هدر اصلی
1389/06/07 14:39:00
سرویس صحن

رسایی خواستار تفسیر روشنی ازقرائت سوال از وزیر شد

**"حمید رسایی" در تذکر آئین نامه ای مطابق با ماده ۱۹۴ و ۱۹۳ از ابوترابی خواست تا تفسیر مشخصی از نحوه قرائت سوال از وزیر را برای کمیسیون ها مشخص کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت حمید رسایی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه علنی مجلس در تذکر آئین نامه ای مطابق با ماده 194، 193 و بند 11 ماده 23 گفت: درخصوص سوال یک تفاوت رویه در کمیسیون ها وجود دارد و در بعضی از کمیسیون ها برداشت از این مواد این است که کمیسیون نباید اعلام نظر کند در مورد سوال نماینده و در بعضی از کمیسیون ها اعلام نظر می کنند.

وی ادامه داد: قبلاً که این تذکر را به شما دادند فرموده بودید که موضوع را در هیات رئیسه بررسی می کنیم و یک نتیجه واحد را اعلام می کنیم. که آیا کمیسیون باید در مورد سوال یک نماینده از وزیر و وارد بودن یا نبودن سوال اعلام نظر کند یا نه.

رسایی افزود: هر دفعه که از وزیر سوال می شود این تذکر داده می شود و بهتر است تکلیف این مسئله در هیات رئیسه مشخص شود تا همه کمیسیون ها به یک شکل در این مورد عمل کنند.

سیدمحمدحسن ابوترابی که ریاست دقایق پایانی جلسه علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: همانطور که اشاره داشتید موضوع تفسیر ماده 194 و 193 در دستور کار هیات رئیسه است زمانی که به نتیجه روشنتری برسند به همه ابلاغ می کنیم اما برداشتی که ریاست کمیسیون امور خارجه داشتند با ظاهر آئین نامه منافاتی نداشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet