هدر اصلی
1389/06/07 14:44:00
سرویس صحن
در نطق میان دستور:

نماینده دامغان خواستار تسریع در رسیدگی به زلزله زدگان شد

**نماینده مردم دامغان با اشاره به ایجاد حادثه زلزله روز جمعه این شهرستان خواستار تسریع در رسیدگی و کمک به آسیب دیدگان این حادثه شد.

"حسن ملک محمدی" نماینده مردم دامغان در نطق میان دستور با اشاره به زلزله روز جمعه این شهرستان اظهار داشت: در حادثه غم انگیز زلزله در منطقه محروم حاشیه کویر دامغان روستاهای کوه زر- کلو- شیمی، توچاهی، نوا، دهنو، حسینان، رشم، معملان که موجب جان دادن 2 کودک خردسال و یک مادر سرپرست خانوار دارای 4 یتیم شد و 40 نفر از عزیزان ما مجروح شدند و 1000 خانه آسیب دید.

لازم می دانم از ریاست محترم جمهور که در شب حادثه زلزله تا نیمه های شب موضوع را شخصاًَ پیگیری می کردند و وزیر محترم کشور را به عنوان نماینده ویژه به منطقه زلزله زده اعزام کردند تشکر کنم.

وی افزود: از حضور ارزشمند و به موقع مهندس نجار وزیر کشور و دکتر فقیه ریاست سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و مهندس باقری رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه و مهندس مهدیان معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دکتر رهی استاندار فعال و پرتلاش استان سمنان مدیران کل آقای علی آبادی فرماندار محترم دامغان و آیت الله ترابی امام جمعه دامغان که ضمن عیادت از مجروحین از روستاهای آسیب دیده بازدید و با تشکیل ستاد حوادث غیرمترقبه تاکیدد بر تسریع در امدادرسانی کردند.

از صدا و سیما که بلافاصله در منطقه مستقر شدند و به صورت تحسین برانگیز در انعکاس اخبار زلزله فعالیت نمودند تقدیر و تشکر می نمایم و موقعیت روزافزون جناب آقای دکتر دارابی معاون محترم سیما را از خداوند متعال خواهانیم.

نماینده مردم دامغان ضمن قدردانی از امدادرسانی به زلزله زدگان دامغان و شاهرود تصریح کرد: از دولت خدمتگزار تقاضا می کنم حداکثر تلاشی را در سرعت و کمک به آسیب دیدگان و ساخت خانه ها و تامین آذوقه موردنیاز به ویژه حدود 126 خانواده ای که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی می باشند بنمایند.

ملک محمدی در پایان نطق خود از لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی که با اعزام هیاتی از طرف مجلس به ریاست حضرت حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی برای بازدید از مناطق زلزله زده تقدیر و تشکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet