هدر اصلی
1389/06/07 15:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
کواکبیان مطرح کرد:

ضرورت رعایت سه نکته مهم در انتخاب نمایندگان ویژه رئیس‌جمهوری

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به یکی از اصول قانون اساسی که رئیس جمهور حق دارد نماینده یا نمایندگان ویژه ای را در اموری خاص انتخاب کند، گفت: لازم است در این زمینه به سه نکته مهم توجه شود.

مصطفی کواکبیان در گفتگو با مهر، در خصوص انتخاب نمایندگانی ویژه ازسوی رئیس جمهور در امور بین الملل، اظهار داشت: براساس یکی از اصول قانون اساسی رئیس جمهور حق دارد که نماینده یا نمایندگان ویژه ای را در اموری خاص انتخاب کند اما در این زمینه باید به سه نکته مهم توجه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اول باید ببینیم این انتصابات به تصویب هیئت وزیران رسیده است یا نه، دوم باید توجه کنیم که آیا همانند انتخاب سفرا، وزیر امورخارجه این افراد را برای چنین جایگاه هایی به رئیس جمهور پیشنهاد کرده است یا نه، سوم هم باید مشخص شود که آیا این افراد تخصص وتجربه کافی را در این زمینه دارند یا نه؟.

 کواکبیان گفت : البته آخوندزاده و ظهره وند هر دو دارای تجربیاتی در دستگاه دیپلماسی کشور هستند اما مشایی وبقایی به هیچ وجه از چنین سابقه ای برخوردار نیستند.

 وی در ادامه این سئوال را مطرح کرد که چرا رئیس جمهور درست بعد از اینکه 150 نفر از نمایندگان مجلس نامه ای را برای رئیس جمهور در خصوص اظهارات مشایی به امضا رساندند و به وی ارسال کردند، پست تازه ای را برای رئیس دفتر خود در نظر گرفت.

 نماینده مردم سمنان در مجلس افزود: از سویی دیگر حتی از افراد مجرب نیز در جای خود استفاده نشده است مثلا با توجه به تجربیات آخوند زاده از ایشان می شد بجای نماینده ویژه دراموردریای خزر، در امور خاورمیانه یا آسیا استفاده شود.

 کواکبیان در ادامه با موازی خواندن حرکت رئیس جمهور با کار وزارت امور خارجه، عنوان کرد: اگر رئیس جمهور با این اقدام خود بخواهد دستگاه دیپلماسی کشور را دور بزند این مسئله قطعا به زیان نظام خواهد بود.

 به گزارش مهر، رئیس جمهور در روزهای اخیر اسفندیار رحیم مشایی، حمید رضا بقایی، محمد مهدی آخوندزاده و ابوالفضل ظهره‌وند را با احکام جداگانه به عنوان نمایندگان ویژه رئیس جمهور درامور خاورمیانه، آسیا، دریای خزر وافغانستان منصوب کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet