شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/10 08:11:00
سرویس سیاسی

دیدار وزیر دفاع دولت سایه انگلیس با نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی

وزیر دفاع دولت سایه حزب محافظه کار انگلیس روز سه‌شنبه با نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، لیام فاکس وزیر دفاع دولت سایه حزب محافظه‌کار انگلیس که برای انجام یک دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده است در ادامه دیدارهای خود با تنی چند از مقامات سیاسی و پارلمانی کشورمان بعدازظهر روز سه شنبه با حضور در مجلس شورای اسلامی با نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار موریس معتمد نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی گفت‌وگوها و مذاکرات مستقیم و بدون واسطه میان کشورها را عامل موثری در جهت آشنایی و درک صحیح از واقعیات دانست و تشکیل گروه‌های دولتی پارلمانی میان کشورها و ارتباط میان آنان را در تحقق یا هدف تعیین کننده ارزیابی کرد.

نماینده جامعه آشوری و کلدانی نیز وضعیت این اقلیت دینی در ایران را از جهت آزادی در انجام مراسم و شعائر دینی برخورداری از حقوق مدنی و استفاده از امکانات کشور بسیار خوب توصیف و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر یکی از دمکراتیک‌ترین کشورهای جهان بحساب می‌آید.

وی در ادامه با صلح‌آمیز خواندن ماهیت فعالیت‌های هسته‌ای ایران، دعوت دولتمردان کشورمان از سایر کشورهای جهان برای انجام سرمایه‌‌گذاری در پروژه هسته‌ای ایران را نشانه حسن نیت کشورمان در این عرصه عنوان کرد.

در ادامه این دیدار لیام فاکس وزیر دفاع سایه حزب محافظه کار انگلیس نیز هدف از سفرش به ایران را تماس نزدیک جهت درک بهتر از واقعیات، شرایط و زمینه‌های سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.

وزیر دفاع دولت سایه حزب محافظه کار انگلیس در ادامه با اشاره به فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که با حاکم شدن عقل جمعی مسئله هسته‌ای ایران از طرق دیپلماتیک و در یک چارچوب زمانی منطقی حل و فصل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet