شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1387/02/17 17:14:00
سرویس کمیسیون ها

باهنر: کمیسیون اجتماعی کارنامه افتخار آمیزی برای خود به دست آورد

نایب رئیس اول مجلس در آخرین نشست کمیسیون اجتماعی گفت: این کمیسیون به نسبت تطبیقی با کار کمیسیون های دیگر کارنامه افتخار آمیزی برای خود درست کرده و عملکرد خوبی داشته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدرضا باهنر عضو کمیسیون اجتماعی افزود: یکی از کمیسیون های استراتژیک مجلس، کمیسیون اجتماعی است و معمولا اوایل دوره نمایندگان به اهمیت این کمیسیون آگاه نیستند. گاه در ارجاع طرح ها و لوایح به این کمیسیون مباحث و درگیری هایی به وجود می آید و برداشتمان از آیین نامه این است که بسیاری از این مباحث استراتژیک کشور در رابطه با روش ها و ... به کمیسیون اجتماعی برمی گردد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون اجتماعی در دوره هفتم مجلس خوب درخشید، گفت: ما در طی چندین دوره ای که در مجلس هستیم، عزیزان زیادی را دیدیم که فعال بودند و تلاش کردند و در یک کار مقایسه ای مجلس هفتم و کمیسیون اجتماعی بسیار پر کار بود و کارها و برنامه های اساسی را در کارنامه خود به جا گذاشته است.

باهنر ادامه داد: اعضای کمیسیون اجتماعی بخصوص کسانی که فعال و دلسوز بودند قطعا به اندازه یک دوره کامل دانشگاهی در رشته استراتژیک توانستند تجربه کسب کنند و هم خدمت انجام دهند.

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس خصوصا اعضای کمیسیون اجتماعی تجربیات گران سنگی دارند و این یک ثروت اندوخته ای است که دستگاه های اجرایی حتما از این ثروت استفاده کنند والا این ثروت از بین رفته و تباه می شود و یا در جاهایی هزینه می شود که بهره وری لازم را نمی تواند داشته باشد.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: البته می توانیم از تجربه های کسانی که به مجلس هشتم راه یافته اند، استفاده کنیم. عزیزانی هم که توفیق نداریم در خدمتشان باشیم هم بصورت کلان به دنبال این هستیم که از تجربیاتشان استفاده مناسبی شود، اما از دستگاه های اجرایی می خواهیم حتما استفاده از تجربیات آنها را جزو برنامه کاری خود قرار دهند. نه اینکه دوستان کار و شغلی ندارند اما همه تحصیلات و موقعیت های خوبی دارند و حیف است که نظام از این تجربه استفاده نکند یا اینکه کم استفاده کند.

وی گفت: البته این کار خود ما و نیاز ما و امثال ماست که علاقمندیم حاکمیت با بهره وری بیشتری کار را دنبال کند.

باهنر خاطرنشان کرد: بنده متاسفانه خیلی کم توفیق داشتم که در جلسات کمیسیون اجتماعی حضور داشته باشم اما همواره مدافع سر سخت هم وظایف کمیسیون در هیات رئیسه مجلس بودم و هم تلاش می کردم یک تابلوی تمام نمایی از عملکرد و فعالیت های کمیسیون در هیات رئیسه و بخش های مختلف باشم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet