خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/18 07:31:00
سرویس بین الملل

ملاقات دبیرکل جدید اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی با رییس مجلس

"محمود ارول قلیچ"، دبیرکل جدید اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی امروز با دکتر غلامعلی حدادعادل، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار حدادعادل با اشاره به مشکلات گوناگون جهان اسلام، مقابله با توطئه‌های دشمنان را وظیفه رهبران کشورهای اسلامی دانسته و اظهار داشت: خوشبختانه امروز در جهان اسلام نشانه‌هایی از بیداری مسلمانان آشکار گردیده است و وظیفه خطیر رهبران کشورهای اسلامی، تقویت این بیداری و جلوگیری از انحراف آن است.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که بدون نیل به وحدت اسلامی دستیابی به این هدف ممکن نخواهد بود،‌ خاطرنشان ساخت: اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان یک نهاد پارلمانی و بین‌المللی می‌تواند و باید نقش مهمی در تقویت وحدت و مقابله با تفرقه میان مسلمانان ایفا کند.

حدادعادل در پایان ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای ادامه همکاری با اتحادیه، برای دبیرکل جدید آن آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این دیدار "محمود ارول قلیچ"، دبیرکل جدید اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی نیز ضمن اظهار خشنودی از به دست گرفتن این سمت، کمک و همکاری بیشتر مجلس شورای اسلامی با وی برای تقویت اتحادیه را خواستار گردید.

وی هم‌چنین به نقش و اهمیت اتحادیه در ایجاد وحدت میان مسلمانان تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد با همکاری و تلاش کشورهای عضو، اتحادیه نقش و جایگاه واقعی خود را در مجامع بین‌المللی باز یابد.

شایان ذکر است که اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی دارای 50 مجلس عضو می‌باشد که مقر آن در تهران قرار دارد.

دبیرکل سابق اتحادیه، "ابراهیم عوف" از کشور مصر بود و دبیرکل جدید "محمود ارول قلیچ" از کشور ترکیه می‌باشد.

در این ملاقات کاظم جلالی و سیداحمد آوایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیته اجرایی و شورای اتحادیه و محمدی سیجانی معاون دبیرکل، حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet