هدر اصلی
1389/06/08 10:34:00
سرویس فرهنگی
علی مطهری با انتقاد از عملکرد فرهنگی دولت:

وظیفه دولت صرفا تامین آب و نان و مسکن مردم نیست

**علی مطهری مشکل اساسی حوزه فرهنگ را عدم اعتقاد دولت به وظیفه نظارتی خود بر امور فرهنگی دانست و گفت: وظیفه دولت صرفا تامین آب و نان و مسکن مردم نیست.

"علی مطهری" نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از عملکرد فرهنگی دولت اظهار داشت: مشکل اساسی در حوزه فرهنگ این است که دولت اعتقادی به وظیفه نظارتی اش بر امور فرهنگی ندارد و این شیوه به رهاسازی فرهنگی منجر شده است .

وی افزود:در مساله عفاف و حجاب می بینیم که رئیس جمهور به عناوین مختلف از اجرای قانون عفاف و حجاب سرباز می زند و مساله پوشش اسلامی در این دولت دچار انحطاط شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در مساله نظارت بر فیلمهای سینمایی هم آن طور که از یک دولت اصولگرا انتظار می رود عمل نشده است یا در مساله رواج کلمات لاتین در سطح کشور و توجه به مسائل شرعی در ورزش بانوان دولت حساسیت لازم را نداشته است. همین طور به مسائل فرهنگ عمومی مانند نحوه رانندگی مردم و رفتارهای ناهنجار اجتماعی مانند عدم رعایت نظافت توجه کافی نشده است،در حالی که دولت در همه این زمینه ها مسئولیت دارد.

مطهری اظهارداشت:البته در برخی حوزه های فرهنگی مانند فعالیت های قرآنی و فعالیت های فرهنگی مساجد و تجهیز کتابخانه های عمومی و ایجاد فضاهای ورزشی اقدامات خوبی صورت گرفته است اما فرهنگ را در این مسائل خلاصه کردن درست نیست.

نماینده تهران با تاکید بر این که مسائل فرهنگی روح انقلاب اسلامی را تشکیل می دهد خاطرنشان ساخت: دولت نهم و دهم بیشترین تلاش خود را بر روی مسائل انرژی هسته ای، پرتاب ماهواره و ارسال فضانورد به فضا گذاشته است؛ البته باید به این امور پرداخت اما اگر در کنار آن به مسائل فرهنگی توجه نشود همه این پیشرفت ها بدون ارزش خواهند بود.

نماینده مردم تهران با بیان این که باید جهت گیری دولت در فرهنگ درست و برگرفته از اسلام باشد گفت: این انتظاری است که مردم از یک دولت اصولگرا دارند.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه به مباحث مطرح شده درخصوص مکتب ایرانی و ایران باستان اشاره کرد و تصریح کرد: مباحثی که اخیرا درباره مکتب ایران مطرح می شود و توجه غیرطبیعی به ایران باستان و ایران قبل از اسلام نوعی انحراف فرهنگی در این دولت محسوب می شود که نیازمند تامل و توجه بیشتر دولت به این مساله است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet