هدر موبایل
1389/06/08 09:46:00
سرویس فرهنگی

حضور کتابخانه مجلس در نمایشگاه قرآن با جدیدترین آثار

**کتابخانه مجلس شورای اسلامی با حضور در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تازه‌ترین آثار خود را در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

در غرفه این کتابخانه جدیدترین آثار منتشر شده از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، برای نمونه می‌توان به قرآن مجلس شورای اسلامی که نسخه برگردان قرآن خطی وقف تلاوت امام زمان(عج) است و پس از دو سال تلاش به صورت نفیس منتشر شده اشاره کرد که برای نخستین بار در نمایشگاه قرآن عرضه شده است.

هم‌چنین «مصحف بهارستان» گلچینی از صفحات زرین 22 قرآن‌ خطی از عهد ایلخانی و تیموری تا صفویه و قاجار اه با بهترین تصویربرداری  اردیبهشت 89 از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی منتشر شد،از دیگر آثار ارائه شده در هجدهمین نمایشگاه قرآن کریم است.

دوره دو جلدی «تفسیر کتاب‌الله» اثری باقی مانده از «ابوالفضل بن شهر دویر دیلمی» با مقدمه «محمد عمادی حائری» که بر اساس نسخه خطی شماره 12278 کتابخانه مجلس(سوره فاتحه ـ سوره کهف) کتابت قرن نهم ـ دهم تدوین شده و جلد دوم نیز بر مبنای نسخه خطی شماره 17982 کتابخانه مجلس(سوره مریم ـ سوره الناس) کتابت قرن نهم و به صورت چاپ عکسی از سوی کتابخانه مجلس شورای اسلامی منتشر  شده به عنوان دیگر اثر ارائه شده از سوی این کتابخانه در نمایشگاه قرآن به شمار می‌رود.

دیوان حسن کاشی، شماره‌های اول تا سوم «میارث بهارستان» و لوح دیجیتالی مجموعه «حکمت» از مهمترین نشریات دینی دهه 30 که به مدیر مسئولی «یحیی برقعی» از سال 1331تا1340 منتشرمی‌شد، و در سال جاری توسط کتابخانه مجلس در قالب یک  dvd به قیمت  2000تومان  راهی بازار نشر شده نیز از دیگر آثار ارائه شده این کتابخانه در نمایشگاه قرآن کریم است.

جدیدترین لوح مطبوعات مذهبی مشتمل بر 6 عنوان مجله (نامه فروغ علم، تعلیمات اسلامی، گنج شایگان، مردان خدا، دارالسلام، همایون) که به همت فناوری اطلاعات کتابخانه مجلس منتشر شده است، نیز در  نمایشگاه قرآن کریم ارائه شده است.

کتابخانه مجلس شورای اسلامی در مصلی امام خمینی(ره) طبقه همکف سالن شبستان، راهرو 19 پذیرای بازدیدکنندگان از هجدهمین نمایشگاه قرآن کریم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet