هدر موبایل
1389/06/08 13:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
آقاتهرانی:

جذب حداکثری شیوه پیامبراسلام است

**یک نماینده اصولگرای مجلس با تاکید بر جذب حداکثری در نظام جمهوری اسلامی طبق تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: اگر پیامبر اکرم (ص) هم می‌خواستند هر شخص و فردی را کنار بگذارند به خاطر آن‌که مثل ابوذر و یا سلمان نبود یاران اندکی گرد ایشان جمع می‌شدند.

مرتضی آقاتهرانی در گفت‌وگو با ایسنا، جذب حداکثری را شیوه پیامبر اسلام توصیف کرد و گفت: براساس این شیوه، پیامبر عظیم‌الشان اسلام یار و یاورهای زیادی داشتند که همه آنها اصول و مبانی اسلام را قبول داشتند، هرچند که ممکن بود عقاید و اعتقادات متفاوتی داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اعتقاد به این‌که امروز در نظام اسلامی همه کسانی که اصول سیاسی و اجتماعی را قبول دارند، می‌توانند زیر یک چتر حرکت کنند، گفت: پذیرفتن ولایت فقیه و قانون اساسی و حکومت اسلامی نیز جزو این اصول محسوب می‌شود و اگر کسی این را پذیرفت دیگر نباید چون عضو گروه ما نیست طرد شود و یا با آن دعوا کنیم.

آقاتهرانی پذیرفتن این روند را عامل ایجاد وحدت در جامعه دانست و گفت: مقام معظم رهبری نیز به دنبال دفع افراد نیستند چرا که دفع تنها باید نسبت به کسانی اعمال شود که با اصل نظام مشکل دارند و در غیر این صورت باید برای جذب افراد تلاش کرد.

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر ضرورت تعهد افراد بر قانون اساسی و ولایت فقیه گفت: بیش از این نیز هم هیچ انتظاری از اشخاص نباید وجود داشته باشد و تعهد افراد به این مبانی به همین اندازه هم کفایت می‌کند.

آقاتهرانی با تاکید بر رعایت تقوای سیاسی و رابطه مستقیم آن با عدالت سیاسی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی کشور، از رییس‌جمهور، رییس مجلس و سایر مسوولان انتظار می‌رود که تقوا و عدالت سیاسی را کاملا رعایت کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس اظهار عقیده کرد که تقوای سیاسی هم‌اکنون در بین مسوولان نظام رعایت می‌شود، اما یقیناً جا برای بهتر رعایت شدن آن بسیار وجود دارد و باید به سمتی حرکت کرد که ائمه معصومین (علیهم السلام) از ما خواسته اند و کما اینکه رعایت تقوا و عدالت سیاسی در شرایط فعلی کشور یک نیاز اصلی محسوب می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet