هدر موبایل
1389/06/08 13:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
بروجردی:

روزقدس سند افتخار نظام محسوب می‌شود

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز قدس را سرآغاز یک نهضت جهانی توصیف کرد و عکس‌العمل رژیم صهیونیستی در مورد این روز را نشانگر تاثیرگذاری این روز در نهضت جهانی اسلام و تحولات فلسطین دانست.

علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که روز قدس به عنوان یادگار امام خمینی(ره) سند افتخار نظام محسوب می‌شود، اضافه کرد: این روز بزرگ تحولی راهبردی در عرصه فلسطین ایجاد کرد و با توجه به این‌که در مساله فلسطین در طول سال‌های متمادی کشورهای عربی خط مقدم دچار شکست می‌شدند و فعالیت‌ها بر مبنای قومیت عربی ادامه داشت، روز قدس آن را به مساله جهان اسلام تبدیل کرد.

به گفته بروجردی، این مساله سبب شد که پشتوانه‌ای برای آزادی فلسطین فراهم شود و به جای یک جمعیت 200 میلیونی یک جمعیت یک و نیم میلیاردی وارد عرصه شوند و امروز شاهدیم که روز قدس جای خود را در بین مسلمانان باز کرده و عملا سرآغاز یک نهضت جهانی شده است.

بروجردی استقبال گسترده ملت‌های مسلمان از روز قدس را باعث ثبت این روز در سازمان کنفرانس اسلامی دانست و افزود: عکس‌العمل رژیم صهیونیستی در برابر این روز و تجمع‌های صورت گرفته در آن نشان دهنده تاثیرگذاری آن در نهضت جهانی اسلام و تحولات فلسطین می‌باشد که هرچه باشکوه‌تر باید مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مجلس هم‌چنین حضور مردم مسلمان ایران در این روز را به عنوان یک الگو برای جهان اسلام مطرح کرد که می‌تواند ملت فلسطین را در تلاش برای رهایی قدس شریف دلگرم‌تر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet