خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/02/18 12:28:00
سرویس صحن

تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

غلامعلی حداد عادل رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات این تذکرات به این شرح است:

تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آبادغرب و امینی نماینده کرمانشاه به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص پرداخت حق محرومیت از مطب پزشکان ارتش جمهوری اسلامی ایران و پایان دادن به تبعیض های موجود در این خصوص.

تذکرات علیخانی نماینده بوئین زهرا و آوج به رئیس جمهور در خصوص دستور بخشش وام های دریافتی روستائیان محروم و زلزله منطقه الموت و رودبار شهرستان استان قزوین بخصوص روستاهای گرمارود، یارفی و کشکدشت و جلوگیری از فشار وارده از سوی بانکها؛ به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی عاجل به تخلفات و وضعیت عملکرد غیر قانونی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان قزوین و به وزیر بازرگانی در خصوص رسیدگی جدی در برقراری و افزایش سهمیه سیمان شرکت تعاونی تولید کنندگان موزائیک و قطعات بتنی اکباتان آبیک.

تذکر رهبر نماینده اصفهان به وزرای بازرگانی و جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به علت گرانی مواد غذائی بخصوص برنج  با قیمت سرسام آور که فشار مضاعفی است بر قشرهای محروم و کم درآمد و ضرورت چاره اندیشی در این مورد بویژه برای کشاورزان.

تذکر محمدی نماینده فریدن و فریدون شهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص افزایش قیمت گندم طبق قیمت جهانی و تامین کود شیمیایی بهاره کشاورزان شهرستانهای فریدن - فریدونشهر و چادگان.

تذکر فهیمی گیگلو نماینده پارس آباد و بیله سوار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در انجام عملیات زهکشی اراضی زیر کانال مغان بخصوص روستاهای تکله 1 و 2، بابک، قره قباق، فیروزآباد، تکچی و قوت قشلاق.

تذکر محجوب نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تسریع در ارائه آئین نامه قانون نظام تعرفه پرستاری برای تصویب دولت با توجه به گذشت 9 ماه از آن.

تذکر مهدوی ابهری نماینده ابهر و خرم دره به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص ضرورت تامین پزشک جراح عمومی ، چشم پزشک و رادیولژیست برای شهرستان ابهر.

تذکرات حق شناس نماینده بندرانزلی به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص اجرایی نمودن دانشکده پزشکی با توجه به صدور مجوز توسط شورایعالی گسترش و آماده بودن ساختمان آن؛ به وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص صدور مجوز دانشکده دریایی با توجه به مصوبه استانی سفر دولت به استان گیلان و به رئیس جمهور در خصوص دستور اجرای مصوبه استانی مبنی بر احداث استادیوم ورزشی بندر انزلی.

تذکر کلهر نماینده شهریار به رئیس جمهور در خصوص دستور ایجاد ممنوعیت انتقال وام مسکن بین شهرها توسط بانک مسکن.

تذکر علیخانی نماینده بوئین زهرا و آوج، عسگری نماینده مشهد و کلات، شجاع پوریان نماینده بهبهان، وزیری نماینده کهنوج، تابش نماینده اردکان، امیری خامکانی نماینده  زرند و کوهبنان، محجوب نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، نصیری نماینده گرمی، اسماعیل زاده نماینده فلاورجان، جبارزاده نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر، حق شناس نماینده بندرانزلی، قنبری نماینده ایلام، مهران، ایوان و چرداول، محسنی بندپی نماینده نوشهر و چالوس، گرامی مقدم نماینده بجنورد،جاجرم و مانه، صدیقی نماینده بناب، آفریده نماینده شیروان، نوروززاده نماینده اسفراین، رعیت نماینده قائم شهر و سوادکوه، مروتی نماینده خلخال و کوثر، علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز، امینی نماینده کرمانشاه، قمی نماینده پاکدشت، الیاسی نماینده سنقر کلیایی، پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان و سجادیان نماینده خواف و رشتخوار به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص جلوگیری از تداوم هتک حرمت و اهانت به بعضی از مراجع عظام تقلید توسط برخی از روزنامه ها بخصوص آنهایی که از امکانات عمومی اداره میشوند و پیامدهای زیان بار نهادینه شدن این شیوه ها.

تذکرات آئین پرست نماینده مهاباد به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به علت توقف و کند شدن روند طرح مهم پتروشیمی مهاباد با توجه گذشت 4 سال از کلنگ زنی آن و به وزیر کشور در خصوص جلوگیری از اقدام شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری درخصوص کمک سی میلیارد ریالی به بازسازی لبنان باتوجه به نیاز شهرداری های کشور.

تذکرات نیکنام نماینده زرتشتیان، بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی، معتمد نماینده کلیمیان، وارطان نماینده مسیحیان ارمنی شمال و بگلریان نماینده مسیحیان ارمنی جنوب به وزیر کشور در خصوص پرداخت بموقع بودجه اختصاصی اقلیت های دینی و جلوگیری از اعمال سلیقه مسئولان وزارت کشور در میزان تخصیص و به وزیر راه و ترابری در خصوص الزام شرکت هواپیمایی ماهان به استفاده از نام خلیج فارس در نقشه پروازهای خارجی.

تذکر الیاسی نماینده ورزقان به وزیر راه و ترابری در خصوص بررسی علت عدم اجرای کامل طرح های راهسازی مصوب و تخصیص یافته سالهای 85 و 86  و تاخیر شروع آن در سال جاری.

تذکر روحی نماینده بابلسر به وزیر نیرو در خصوص جلوگیری از توزیع قبوض دریافت آب بها  از کشاورزان منطقه بابلسر و فریدونکنار با توجه به مصوبه بخشودگی آب بها.

تذکر شاهی عربلو نماینده رباط کریم به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در شروع عملیات اجرایی کمربندی واوان به رباط کریم و چهار بانده کردن جاده رباط کریم به شهریار و سه راه آدران به شهریار و پل زیرگذر تقاطع جاده ساوه و نسیم شهر شهرستان رباط کریم.

تذکرات سودانی نماینده اهواز به وزیر راه و ترابری تامین قطار مسافربری اهواز - مشهد و جلوگیری از فروش بلیط در بازار سیاه توسط دلالان و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تکمیل طرح کشتارگاه صنعتی اهواز با توجه به گذشت  10 سال از شروع آن.

تذکر خاص احمدی نماینده تربت جام و تایباد به وزرای جهاد کشاورزی و کشور در خصوص تسریع در جبران خسارت خشکسالی سال جاری بخصوص دامداران کوچک و دیم کاران و به وزیر نیرو در خصوص تامین آب شرب بهداشتی سیار به میزان حداقل و بصورت سرانه برای همه روستاهای شهرستانهای تربت جام و تایباد.

تذکر سودانی نماینده اهواز و مطورزاده نماینده  خرمشهر به وزیر نیرو در خصوص تسریع در لایروبی کارون با توجه به خشکسالی و کاهش آب رودخانه از طریق تامین اعتبار در حد فاصل اهواز تا خرمشهر.

تذکر امیرحسنخانی نماینده فردوس و طبس در خصوص وزیر صنایع و معادن به تسریع در اختصاص اعتبار مورد نیاز برای شهرک فرآوری مواد معدنی و شهرکهای صنعتی سه قلعه و آیسک و ایجاد شهرک  صنعتی شهردیهوک در شهرستان طبس.

تذکر امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص تسریع در ساماندهی وضعیت پیش آمده در بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر.

تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر بازرگانی در خصوص بررسی علت افزایش قیمت کالاهای اساسی ازجمله برنج در هفته های اخیر و لزوم نظارت و کنترل بازار با اتخاذ تدابیر لازم.

تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرهیز ار شتابزدگی با به کار گیری اصول علمی و نظرات کارشناسان در کوچک سازی و تغییرساختار.

تذکر شایق نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص تامین پزشک روستاهای آذرشهر - اسکو و بخش مرکزی تبریز و حذف شرط معرفی پزشک.

تذکر کریمیان نماینده سردشت و پیرانشهر و حبیب زاده بوکانی نماینده بوکان به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به نابسامانی وضعیت اقتصادی، گرانی ارزاق، مسکن، نبود ثبات قیمتها، بی تفاوتی مسئولین اقتصادی و نگرانی شدید عمومی.

تذکر شایق نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به وضعیت حمل و نقل کلانشهر تبریز و تامین اتوبوس مورد نیاز شهرستان تبریز .

تذکر مولاهویزه نماینده دشت آزادگان به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص بررسی و تحقیق در خصوص علت شهادت جانباز شیمیایی در بیمارستان ساسان.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet