ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/05/10 09:45:00
سرویس سیاسی

حاجی بابایی:هدف آمریکا از تجهیز نظامی خاورمیانه، ایجاد رعب و وحشت بین کشورهای منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هدف آمریکا از تجهیز نظامی کشورهای منطقه را ایجاد رعب و وحشت، ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه و منافع اقتصادی آمریکا عنوان کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اقدام اخیر آمریکا در تجهیز نظامی رژیم صهیونیستی، عربستان و مصر اظهار داشت: آمریکا با ایجاد فضای رعب و وحشت در منطقه خاورمیانه و تبلیغات گسترده علیه فعالیت صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، حضور خود در منطقه را توجیه می‌کند.

وی افزود: آمریکا با این کار بین کشورهای منطقه خاورمیانه اختلاف افکنی می‌کند و سپس از طریق اختلاف و وحشت ایجاد شده، یک مسابقه تسلیحاتی بین کشورهای منطقه بوجود می‌آورد که نهایتا این امر سود و منافع اقتصادی آمریکا را تامین می‌کند.

حاجی بابایی تصریح کرد: منافع اقتصادی یکی از محوری‌ترین پارامتر‌ها در این اقدام آمریکا است و از این راه آمریکا می‌توان نفوذ و سیطره خود بر منطقه و جریان انرژی را حفظ کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: این حرکت از قبل پیش بینی شده بود و به همین دلیل امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامگذاری شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet