خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/18 12:39:00
سرویس سیاسی

تابش: فراکسیون اقلیت از لحاظ کمیت وضعیت بهتری در مجلس هشتم خواهد داشت

محمدرضا تابش گفت: فراکسیون اقلیت از لحاظ کمیت وضعیت بهتری در مجلس هشتم خواهد داشت زیرا یک چهارم مجلس هشتم در اختیار اصلاح طلبان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به نیروهای مستقل که به مجلس هشتم راه یافته اند نیز گفته ایم با تابلوی مستقل خود در مجلس فعالیت کنند.

تابش خاطرنشان کرد: در ترکیب فراکسیون اقلیت مجلس هشتم نیروهای کیفی وجود دارد که تجارب پست های مختلف را داشته اند که می توانند در کمیسیون ها و فرآیند تصمیم گیری موثر باشند.

وی در ادامه گفت: اصولگرایان دارای سه طیف هستند، اقلیت عدد خوبی دارد و تعداد مستقل ها نیز قابل توجه است. در این مجلس جزایر پراکنده ای وجود دارد که باید بتوانیم آن را به مجمع الجزایری تبدیل کنیم که کارایی لازم را دارا باشند که این موضوع با رایزنی امکان پذیر است و ما هم آماده رایزنی در این خصوص هستیم.

دبیر فراکسیون اقلیت خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان مجلس هشتم پیش از آغاز به کار مجلس جلساتی را برای هماهنگی بیشتر برگزار خواهند کرد.

وی افزود: اگر مجلس نهاد منحصر به فرد قانون گذاری در کشور باشد و نظارت خود را از طریق کمیسیون های تخصصی و دیوان محاسبات اعمال کند می تواند کارآمدتر باشد.

وی در خصوص اینکه چه کسی رئیس فراکسیون اقلیت مجلس خواهد شد، گفت: افراد بسیاری هستند که صلاحیت دارند تا در راس فراکسیون اقلیت قرار گیرند.

تابش درخصوص ریاست مجلس آینده گفت: به نظرم افراد صاحب صلاحیت زیادی هم در اکثریت و هم مستقل ها و هم در فراکسیون اصلاح طلب ها وجود دارند که می توانند هم برای ریاست مجلس و هم برای نواب رئیس ها و سایر سمت ها منشی و کارپردازی کاندید شوند.

نماینده اردکان در پاسخ به این سوال که واکنش فراکسیون اقلیت در صورت نامزد شدن آقای لاریجانی و حدادعادل جهت پست ریاست مجلس چه خواهد بود؟ گفت: ما هنوز جلسه و نشستی نداشتیم. به نظرم باید تعامل و رایزنی کنیم. در هر صورت ما افکار، آرمان ها و برنامه هایی داریم و هر کدام که به این ایده ها و افکارها نزدیک تر بودند و برنامه های ما را بهتر می توانستند محقق کنند مسلم است که با آنها هم رای خواهیم داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet