هدر اصلی
1389/06/08 17:07:00
سرویس صحن
رسایی در تذکری آیین نامه‌ایی:

ارجاع مواد 22 تا 24 به کمیسیون غیرقانونی است

**حمید رسایی از ارجاع مواد ۲۲، ۲۳، ۲۴ لایحه حمایت خانواده به کمیسیون قضایی انتقاد کرد .

به گزارش خبرنگار خانه ملت ،حمید رسایی نماینده تهران ،ری، شمیرانات و اسلامشهر در جلسه علنی روز دوشنبه  با استناد به  ماده 155 آیین‌نامه داخلی مجلس در قالب تذکری آیین نامه ایی  نسبت به از دستور خارج شدن مواد 22 و 23 و 24 لایحه حمایت خانواده انتقاد کردو گفت : طبق آیین نامه داخلی مجلس آقای لاریجانی شما حق ورود در ماده 25 لایحه حمایت از خانواده را قبل از شنیدن تذکرات نمایندگان در خصوص ارجاع مواد 22 و 23 و 24 لایحه حمایت از خانواده را نداشتید و حق نداشتید قبل از شنیدن تذکرات نمایندگان در خصوص ارجاع این مواد آنها را به کمیسیون ارجاع دهید..

 رسایی گفت :شما باید ابتدا به تذکرات نمایندگان گوش دهید و بگویید تذکرات وارد نیست و من این مواد را به کمیسیون ارجاع می‌دهم و اینک وارد بررسی ماده 25 می‌شویم..

نماینده تهران افزود :دردو جلسه قبل در خصوص ماده 22 لایحه حمایت خانواده تذکرات زیادی از سوی نمایندگان مطرح شد و بیش از اندازه برای این ماده وقت صرف شد و علت آن هم این بود که شما نمی‌خواستید ماده 22 لایحه حمایت خانواده تصویب شود..

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:آقای لاریجانی شما تذکرات مختلف را در جلسه قبلی مجلس شنیدید ولی باز هم بحث را ادامه دادید و این به معنای آن بود که از نظر شما تذکرات وارد نبود.

لاریجانی نیز خطاب به رسایی گفت: بنده صراحتا در جلسه قبل گفتم که اخطار را وارد می‌دانم.

در این هنگام رسایی به لاریجانی گفت: شما در جلسه قبل باز تذکرات را وارد ندانستید و اخطار را وارد دانستید و اخطار را به رأی گذاشتید اما مجلس اخطار را وارد ندانست.

رسایی در ادامه گفت : آقای لاریجانی شما امروز آمده‌اید و مواد 22 و 23 و 24 لایحه حمایت خانواده را از دستور کار مجلس خارج کردید، به اعتبار تذکرات روز گذشته؛ در اینجا سوال بنده این است که آقای لاریجانی شما چرا روز گذشته این تذکرات را وارد ندانستید و امروز وارد دانستید و به اعتبار همان تذکرات روز گذشته، امروز مواد 22، 23 و 24 لایحه حمایت خانواده را از دستور کار خارج کردید؟

رسایی خاطر نشان کرد : آقای لاریجانی اگرشما تذکرات روز گذشته نمایندگان را وارد می‌دانستید باید همان روز گذشته این مواد را از دستور کار مجلس خارج می‌کردید اما شما تذکرات را وارد ندانستید و اخطار را وارد دانستید که نمایندگان پس از دادن رأی اخطار را وارد ندانستند.

نماینده تهران افزود : آقای لاریجانی کار شما در از دستور کار خارج کردن مواد 22، 23 و 24 لایحه حمایت خانواده غیر قانونی است.

رسایی تصریح کرد : سوال بنده این است که آقای لاریجانی امروز شما بر اساس چه ماده‌ای از آیین‌نامه، این 3 ماده لایحه حمایت از خانواده را از دستور کار خارج کردید و به کمیسیون ارجاع دادید؟

وی گفت:شما گفتیدبراساس ماده 82آیین نامه اقدام به از دستور کار خارج کردن مواد 22 تا 24 لایحه حمایت خانواده کردید در حالیکه آقای لاریجانی شما اصل ماده را رأی گیری نکردید و به کمیسیون ارجاع دادید

پس از تذکر رسایی لاریجانی در پاسخ به وی  ضمن وارد ندانستن تذکر گفت: شما باید مطابق ماده 155 آیین نامه داخلی مجلس که با استناد به آن تذکر دادید، موضوعات را مطرح می‌کردید
.

وی افزود: نمایندگان در جلسه گذشته ایراد می‌گرفتند که چرا بنده تا این حد مجال می‌دهم که نمایندگان تذکر و اخطار دهند در حالیکه شما ایراد می‌گیرید چرا به تذکرات گوش نمی‌دهم.

رییس مجلس گفت:‌ بنده به دلیل اهمیت موضوع این قرار را گذاشتم که وقت جلسه صرف آن شد و چند اخطار و تذکر در جلسه مطرح شد و بنده گفتم که تذکرات را وارد می‌دانم که در مشروح مذاکرات مجلس وجود دارد و اخطار را نیز به رأی گذاشتم و از آنجایی که میل مجلس اخطار را قبول نکرد، بحث را ادامه دادیم
.

لاریجانی همچنین تاکید کرد : پس از جلسه دیدیم که مشکلی به وجود آمد و این ماده دارای اشکالاتی بود و مواد 23 و 24 لایحه حمایت خانواده نیز اشکالات شرعی داشت. از این رو ما جلسه‌ای را با کمیسیون مربوطه گذاشتیم تا راجع به این موضوع تصمیم گیری شود ..

رییس مجلس گفت :در پشت صحنه ما کلی تماس گرفتیم و صحبت کردیم تا این مشکل را حل کنیم.

لاریجانی در پایان  گفت: بنده اشکالی در این زمینه در رفتار هیئت رئیسه نمی‌دانم و تذکر شما را نیز وارد نمی‌دانم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet