ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/08 17:27:00
سرویس صحن

تذکرهای کواکبیان در صحن علنی

**نماینده مردم سمنان و مهدیشهر نسبت به ۵ تخلف آیین نامه‌ای تذکر داد.

"مصطفی کواکبیان" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، در صحن علنی امروز دوشنبه مجلس گفت: در جلسه امروز 5 تخلف از متن آیین نامه صورت گرفت، طبق ماده 182 آیین نامه داخلی، اگر در جریان مذاکرات، تذکری داده شود، بلافاصله باید مذاکرات متوقف و به تذکر پرداخته شود.

وی با استناد به ماده 155 آیین نامه داخلی مجلس گفت: ما پیشنهاد حذف کل ماده را داشتیم و چه بسا این پیشنهاد رای می‌آورد؛ با این حال به رای ارجاع به کمیسیون احترام گذاشتیم.

کواکبیان با اشاره به اینکه براساس ماده  17 آیین نامه همه نمایندگان به اجرای دقیق این آیین نامه سوگند یاد کردیم و باید به آن پایبند باشیم، تاکید کرد: شما بیش از 12 دقیقه از 15 دقیقه زمان قانونی خود سخنرانی کرده اید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه شما رییس مجلس هستید، گفت: با این وجود اگر نماینده ای 5 ثانیه بیش از زمان خود صحبت کند، عنوان می‌شود وقت به پایان رسیده است.

وی ادامه داد:همچنین دهقان پیشنهاد رفع ابهام را در صورتی داد که از قبل چاپ نشده بود و بدون این مسئله به رای گذاشته شد.

کواکبیان با باین اینکه به روش اداره مجلس اعتراض دارم، اظهار داشت: اگر این رویه‌ اداره امروز مجلس ادامه پیدا کند، مسئله ای نیست، شما با روش کدخدا منشی مجلس را اداره می‌کنید. با این حال اینجانب به این روند اعتراض دارم.

رییس مجلس در پاسخ به کواکبیان گفت: با استناد به ماه 157 آیین نامه داخلی مجلس، در ارتباط با پیشنهاد رفع ابهام دهقان تخلفی صورت نگرفت.

علی لاریجانی همچنین با اشاره به طولانی شدن سخنرانی اش، گفت: از اینکه سخنرانی ام طولانی شد عذرخواهی می کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet