پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/02/18 13:22:00
سرویس صحن

مجلس با پرداخت موقتی حقوق مستمری بگیران به بازماندگان آنها موافقت کرد

با موافقت نمایندگان مجلس در صورتی که مستمری بگیر بازنشسته یا از کار افتاده تا ۶ ماه مستمری بازنشستگی یا از کار افتادگی کلی خود را مطالبه ننماید، بازماندگان واجد شرایط وی حق دارند موقتا مستمری وی را دریافت نمایند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه به گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه "الحاق یک تبصره به ماده 80 قانون تامین اجتماعی مصوب 1354 و ماده 153 قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران مصوب 1366 و ماده 171 قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 1370" رای مثبت دادند.

براساس مصوبه مجلس، هرگاه مستمری بگیر باز نشسته یا از کار افتاده به مدت شش ماه مستمری بازنشستگی یا از کار افتادگی کلی خود را مطالبه ننماید، بازماندگان واجد شرایط وی حق دارند موقتا مستمری و یا حقوق وظیفه قانونی خود را تقاضا و دریافت کنند و در صورتی که معلوم شود شخص مذکور در قید حیات است، وضع مستمری او به حالت اول اعاده می گردد.

بازنشستگان کلیه صندوق های بازنشستگی کشور نیز مشمول این تبصره خواهند بود.

"حسین پاپی" مخبر کمیسیون اجتماعی مجلس در تشریح گزارش کمیسیون در مورد لایحه مذکور گفت: براساس اصلاحات صورت گرفته در کمیسیون اجتماعی در خصوص این لایحه چنانچه مشخص شود فرد مستمری بگیر در قید حیات است، وضع مستمری او به حالت قبل اعاده شده و به خود وی تقدیم می‌شود.

"حسن سبحانی" نماینده دامغان ضمن مخالفت با اصلاحیه های کمیسیون اجتماعی، پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت را مطرح کرد.

"حمیدرضا حاجی بابایی" و "محمدحسین فرهنگی" به ترتیب در مخالفت و موافقت با این پیشنهاد صحبت کردند.  سپس پیشنهاد به رای گذاشته شد که مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت.

نهایتا گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد این لایحه با 153 رای موافق 1 رای مخالف 10رای ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet