هدر اصلی
1387/02/18 12:25:00
سرویس صحن
با رای نمایندگان

وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی از پرداخت هدیه به دستگاه‌های اجرایی منع شدند

با رای نمایندگان مجلس طرح اصلاح ماده ۵ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ تصویب شد و پرداخت هرگونه وجه توسط وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی و شرکت‌های دولتی به دستگاه‌های اجرایی به عنوان کمک یا هدیه ممنوع گردید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه به بررسی طرح اصلاح ماده 5 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380 پرداختند و با 134 رای موافق و 1 رای مخالف آن را به تصویب رساندند.

براساس ماده واحده این طرح، ماده 5 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (ماده 71 مکرر قاون محاسبات عمومی کشور) مصوب 25/11/1380 به شرح ذیل اصلاح می شود:

ماده 5 - متن زیر به عنوان ماده 71 مکرر به قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1/6/1366 الحاق می گردد

براساس ماده 71 مکرر پرداخت هرگونه وجهی توسط وزارتخانه ها، موسات دولتی و شرکت های دولتی موضوع ماده 2 این قانون به دستگاه های اجرایی به عنوان کمک یا هدیه به صورت نقدی و غیر نقدی به جز در مواردی که در مقررات قانونی مربوط تعیین شده یا می شود ممنوع است.

بر این اساس هدایای نقدی که با رعایت ماده 4 این قانون برای مصارف خارجی به وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی و شرکت‌های دولتی اهداء می‌شود باید تنها به حساب بانکی مجاز که توسط خزانه‌داری کل کشور برای دستگاه‌های مذکور افتتاح شده یا می‌شود واریز گردد.

مصرف وجوه مذکور با رعایت اهداف اهداء کننده برابر آئین نامه‌ای خواهد بود که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

همچنین هدایایی که به طور غیرنقدی به وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی اهداء می‌گردد مشمول مقررات اموال دولتی خواهد بود و شرکت‌های دولتی این گونه موارد را باید طبق اصول حسابداری در دفاتر خود ثبت نمایند.

هدایای اهداء شده به سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) هدایای خاص تلقی می‌شود و چنانچه اهداء کننده هدف خود را اعلام نکند با نظر شورای مشارکت مردمی با بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) به مصرف خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet