ایام محرم 1398
1389/06/09 11:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

مذاکرات سازش به طور حتم شکست خواهد خورد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص تصمیم باراک اوباما برای برگزاری نشست سازش بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این مذاکرات به طور حتم با شکست مواجه می شود زیرا در آن به تصمیم مردم فلسطین هیچ توجهی نشده است.

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با ایرنا با تاکید بر این که این نشست از سوی آمریکا به طور حتم شکست خواهد خورد اظهار داشت که آمریکا در چند سال گذشته تلاش های زیادی را برای ایجاد پیوند میان رژیم صهیونیستی و کشورهای منطقه آغاز کرده که این تلاش ها با شکست مواجه شده است.

وی افزود: آمریکا در این قضیه، مساله اصلی را که رعایت حقوق مردم مظلوم فلسطین است را فراموش کرده و با کسانی مذاکره می کند که نماینده مردم فلسطین نیستند.

به گفته نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی'محمود عباس' و مجموعه ای که طرف گفت وگو با آمریکا هستند نماینده مردم فلسطین نیستند از این جهت تلاش های آمریکا مانند گذشته ناموفق خواهد بود.

سبحانی نیا گفت: آمریکا بداند تا وقتی که بخواهد این رویه را ادامه دهد و طوری رفتار کند که مرددم فلسطین در حاشیه باشند و افرادی دیگر بخواهند قیم مآبانه برای آنان تصمیم بگیرند شکست خواهند خورد.

در آستانه شروع مذاکرات مستقیم سازش، 92 درصد فلسطینی های ساکن نوار غزه و کرانه باختری مخالفت صریح خود را با این مذاکرات اعلام کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet