هدر موبایل
1389/06/09 12:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
اکرمی:

از رژیم صهیونیستی چیزی جز کارنامه‌ سیاه ندیده‌ایم

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امام(ره) آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کرد تا مسلمانان با حضور در راهپیمایی در ملاءعام نابودی رژیم صهیونیستی و محو آن را اعلام کنند و تاکنون نیز با توجه به دستاوردهای خوب این راهپیمایی‌ها و اعلام در جهان، این مساله نتایج مثبتی داشته است.

سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه درباره روز قدس سه مطلب وجود دارد، گفت: یک مطلب تاریخی بودن قدس، فلسطین، مسجدالاقصی و امثال آن که اینها جنبه‌ی تاریخی و سابقه‌ی چندین قرنی و یا چند هزاره‌ای دارد. نکته‌ی دوم اینکه مسجدالاقصی قبله‌گاه نخستین مسلمانان بوده و پیامبر اکرم(ص) و مسلمانان، سال‌ها نماز را به سمت آن خوانده‌اند. لذا این مسجد برای مسلمانان از عظمت بالاتری برخوردار است.

اکرمی در ادامه با اشاره به اینکه مسجدالاقصی از اماکن بین‌المللی اسلام است، گفت: نکته‌ی سوم اینکه در موضوع فلسطین و مسجدالاقصی و بیت‌المقدس همه‌ی ادیان الهی مشارکت دارند از یهود گرفته تا نصارا و مسلمانان؛ لذا یک مسئله‌ی عمومی در ادیان توحیدی است.

وی گفت: از رژیم صهیونیستی در این 60 سال چیزی جز کارنامه‌ی سیاهی همراه با فساد، قتل و فسخ و فجور، خیانت و جنگ ندیده‌ایم به گونه‌ای که کار روزمره‌اش تخریب، کشتار و حمله و فساد شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، خاطر نشان کرد: امام (ره) معمار انقلاب و موسس نظام جمهوری اسلامی قبل، حین و بعد از پیروزی انقلاب بر این موضوع اهتمام داشته و معتقد بودند باید این جرثومه‌ی فساد و لکه‌ی ننگ از این منطقه برداشته شود و اسرائیل باید از بین برود زیرا کانون زور، جعل، فساد و تباهی است.

وی افزود: لذا امام راحل آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کرد تا مسلمانان با حضور در راهپیمایی این روز در ملاءعام و در محضر عمومی، نابودی رژیم صهیونیستی و محو آن را اعلام کنند و تاکنون نیز با توجه به دستاوردهای خوب این راهپیمایی و این اعلام در جهان، این مساله نتایج مثبتی داشته است.

اکرمی خاطرنشان کرد: از جمله دستاوردهای این روز این است که دیگر رژیم صهیونیستی بحث نیل تا فرات را مطرح نمی‌کند. دوم اینکه بسیار به دنبال این است که با فلسطینیان کنار بیاید و تقریبا دو دولت و دو کشور به نام فلسطین و اسرائیل تشکیل شود. سوم اینکه با توجه به شکست‌هایی که تاکنون - چه در جنگ 33 روزه و چه در جنگ 22 روزه - خورده، کاملا معلوم شده که آسیب‌پذیر بوده و شکست‌ناپذیر نیست.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، خاطر نشان کرد: اگر دنیای اسلام به صحنه بیاید و فساد و تباهی و کارنامه‌ی جنایتکارانه‌ی رژیم صهیونیستی را در طول این 60 سال به گوش مردم دنیا برساند، قطعا زیر پای اسرائیل خالی می‌شود و از بین خواهد رفت و سرزمین فلسطین موجودیت اصیل، ریشه‌دار و سابقه‌دار خود را با حضور یهودیان، مسیحیان و مسلمانان پیدا خواهد کرد و آنها به زندگی و حیات خود ادامه خواهند داد.

اکرمی با تاکید بر بیداری ملت‌های مسلمان به ویژه ملت‌های عرب در دفاع از مردم فلسطین، گفت: از نظر اسلام بین عرب و عجم، فارس و غیره تفاوتی قائل نیستیم و« دنیای اسلام» را عنوان می‌کنیم . اما اگر اتحادیه‌ی عرب در این موضوع بیشتر سرمایه‌گذاری کند و آگاه‌سازی و افشاسازی نماید، قطعا موفقیت سریع‌تر انجام خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: اگر در داخل خود فلسطین هم اتحاد و اتفاق وجود داشته باشد قطعا این کار سریع‌تر انجام خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet