هدر اصلی
1389/06/09 14:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده‌ اردبیل:

فلسطینی‌ها هوشمندانه درمقابل تفرقه افکنی‌ها انسجام خود راحفظ کنند

**نماینده‌ مردم اردبیل در خانه‌ ملت اظهار امیدواری کرد که روزی با حمایت مردم دنیا و تمام نهادهای قانونی، حقوقی، بین‌المللی و تمام تشکیلات قانونی که در دنیا برای حمایت از حقوق بشر ایجاد شده، از جمله سازمان حقوق بشر و سازمان ملل، مردم فلسطین بتوانند به حق و حقوق خود برسند و رژیم صهیونیستی نیز به عنوان غده‌ی سرطانی از روی زمین محو شود.

قاسم محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: روز جهانی قدس یکی از پدیده‌های تاریخی است که توسط امام راحل نظریه‌پردازی شد، چرا که رژیم صهیونیستی از نظر ما و امام امت، یک پدیده‌ی نامشروعی بوده و به منطقه تحمیل شده است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، یک رژیم کاملا دست‌نشانده و نامشروع بوده و تهدیدی علیه امنیت بین‌المللی و منطقه است، افزود: لذا روز قدس برای ما به عنوان یک کشور مسلمان و کشوری که به دنبال آرمان‌های بلند اخلاقی، انسانی و اسلامی هستیم، اهمیت ویژه‌ای دارد و امید است مردم نیز در این روز حضور پرشوری در راهپیمایی داشته باشند.

نماینده‌ مردم اردبیل در خانه‌ ملت، در ادامه افزود: در عین این‌که هوشمندانه در داخل کشور برای پیشرفت، تعالی و توسعه در حوزه‌های علمی، فناوری، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کار می‌کنیم، باید به لحاظ سیاست خارجی، در حمایت از نهضت‌های اسلامی و مردم مظلوم فلسطین، در برابر رژیم نامشروع و دست‌نشانده‌ی استکبار، عزمی ملی داشته باشیم و انزجارخود را نسبت به این غده سرطانی اعلام کنیم.

محمدی در ادامه گفت: ملت‌های مسلمان و به ویژه ملت‌های عرب با توجه به قرابت فرهنگی، دینی و تاریخی و فکری که با مردم فلسطین دارند، باید از آنها حمایت ویژه داشته باشیم و این یک امر ذاتی و ضروری برای دفاع از آرمان‌های ملت فلسطین و دفاع از حقوق آنهاست.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در واقع اولین خط سیاسی که باید از حق و حقوق مردم فلسطین و خود فلسطین و مظلومیت مردم آن دفاع کند - به لحاظ تاریخی و حتی قرابت نژادی - کشورهای عربی و به لحاظ اجتماعی، سیاسی گروه‌های داخل فلسطین هستند و باید در مقابل تفرقه‌افکنی‌های اسرائیلی‌ها، که امروز توسط لابی یهودی - صهیونیستی و لیبرالیستی - آمریکایی هدایت و طراحی می‌شود، هوشمندانه انسجام خود را حفظ کنند.

وی ادامه داد: تا خود گروه‌های فلسطینی و مردم فلسطین کمر همت را به صورت یکپارچه محکم نبندند، مطمئنا حمایت‌های محیطی و خارج از فلسطین اثرگذاری مثبت‌تری نخواهد داشت. بنابراین برای تغییر در وضعیت فعلی مبارزه با رژیم صهیونیستی، خط مقدم خود فلسطینی‌ها، گروه‌های فلسطین و کشورهای عربی هستند و در کنار آن، کشورهای اسلامی و مطمئنا ملت رشید و آگاه ایران که همیشه به عنوان کشورهای مسلمان و ملت بیدار در صف اول مبارزه با استکبار و خیانت‌هایی اسراییل در دنیا حضور داشته و این بار هم در صحنه حضور پیدا خواهند کرد و از فلسطین و مردم آن حمایت خواهند می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet