ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1387/02/19 20:14:00
سرویس سیاسی

هیئت مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم مشخص شد

منتخب مردم لنجان در مجلس هشتم با تائید خبر تشکیل هیئت رئیسه پنج نفره و هیئت ۴۴ نفره اصولگرایان در آستانه تشکیل مجلس جدید اعلام کرد کمیته‌ای در فراکسیون اصولگرایان موضوع تورم و گرانی را به طور ویژه بررسی و راهکارها را در اولویت کار مجلس هشتم قرار خواهد داد .

محسن کوهکن درباره همایش امروز اصولگرایان که به دعوت جبهه متحد در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، گفت : در این همایش که حدود 190 نفراز مجموعه منتخبان اصولگرا حضور داشتند مقرر شد هیئت 44 نفره ای که با رای گیری انتخاب شدند مسائل مربوط به شروع به کار مجلس هشتم را در قالب کار فراکسیونی پی بگیرند .

نماینده مردم لنجان همچنین از تشکیل کمیته هایی در هیئت 44 نفره فراکسیون اصولگرایان خبر داد و گفت: کمیته ای مسئول پیگیری موضوع هیئت رئیسه مجلس هشتم شد، به علاوه با توجه به موضوع تورم و مشکلات ناشی از آن کمیته ای مسئول مطالعه وبررسی این موضوع شد تا با آغاز به کارمجلس هشتم این موضوع دراولویت پیگیری قرار گیرد. وی همچنین از تشکیل کمیته ای برای پیگیری و تعیین تکلیف طرح ها و لوایح باقیمانده در مجلس هفتم خبرداد .

کوهکن که سخنگویی هیئت رئیسه مجلس هفتم را برعهده دارد در بخش دیگری از این گفتگو توضیح داد که تعدادی از اصولگرایان راه یافته به مجلس هشتم به دلیل مشغله کاری ، حضور در ماموریت های محوله ، مشکلات شخصی یا نرسیدن  دعوت نامه به دستشان در جلسه امروز حضور نداشتند .

وی افزود : این افراد مطمئن باشند که دوستان آنان در استان و سراسر کشور به عنوان منتخب مردم در مجلس هشتم ، هیئت 44 نفره و هیئت رئیسه موقت را در فرایندی کاملا دموکراتیک انتخاب کردند .

به گفته وی در جلسه امروز اصولگرایان که با حضور رئیس جمهور آغاز به کار کرد ، دکتر محمود احمدی نژاد در سخنرانی خود بر تعامل و همدلی مجلس و دولت تاکید کرد همچنین حجت الاسلام محمدرضا فاکر نماینده مردم مشهد به طرح مباحثی اخلاقی پرداخت.

کوهکن اعلام کرد که موضوع تقسیم بندی و برنامه ریزی عضویت نمایندگان اصولگرا در کمیسیون های مجلس هشتم به کار فراکسیونی بعد از تشکیل مجلس جدید موکول شده است .

لازم به ذکر است در این جلسه از اردبیل موسوی، سمنان ملک محمدی، قم لاریجانی، مرکزی رجایی، کرمان کرمی و غضنفر آبادی، لرستان دهقانی، مازندران یوسفیان و ادیانی، خوزستان ساعدی و رضایی، فارس حیاتی و ذوالانوار، ایلام فلاحت پیشه، کرمانشاه کرمی راد، کردستان حیدری، بوشهر میگلی نژاد، گیلان عباسی و کوچکی نژاد، چهار محال و بختیاری برنا، قزوین ابوترابی، سیستان و بلوچستان شهریاری، کهکیلویه و بویر احمد هدایت خواه، زنجان عبداللهی، همدان حاجی بابایی، هرمزگان جباری، گلستان حسینی، آذربایجان غربی آقایی و جعفر زاده، آذربایجان شرقی میر تاج الدینی و اسماعیلی، خراسان شمالی ثروتی، خراسان جنوبی ابراهیمی، خراسان رضوی فاکر و محسنی، اصفهان فولاد گر و کوهکن و از یزد عابدی به عنوان اعضای هیئت مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان انتخاب شدند.

از تهران نیز به ترتیب آرا ، صدر، باهنر، زارعی، فدایی و فاطمه رهبر و از شهرستان‌های تهران هم نبوی به عضویت هیئت مدیره این فراکسیون برگزیده شدند.

همچنین اعضای هیئت مدیره در این نشست علی لاریجانی را به عنوان رییس موقت فراکسیون، صدر و ابوترابی را به عنوان نایب رییس اول و دوم و کوهکن و میر تاج الدینی را به عنوان منشی اول و دوم انتخاب کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet