هدر موبایل
1387/02/20 23:15:00
سرویس سیاسی

لاریجانی رئیس هیئت مدیره فراکسیون اصولگرایان شد

فارس: ‌دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان با اشاره به تشکیل هیئت مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم گفت: علی لاریجانی به عنوان رئیس هیئت مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم انتخاب شد.

‌شهاب‌الدین صدربا اشاره به برگزاری هفتمین همایش استانی جبهه متحد اصولگرایان گفت: در همایش امروز گزارش عملکرد یک ساله جبهه متحد اصولگرایان و تصمیمات اتخاذ شده توسط بنده ارائه شد.
وی ادامه داد: در یک سال گذشته شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان 50 جلسه داشته است و تصمیماتی در خصوص استراتژی اصولگرایان برای انتخابات اتخاذ شده است.
صدر افزود:‌ تصمیمات مربوط به استان‌ها نیز از سوی شورای مرکزی به شوراهای استانی واگذار شد و استان‌ها نیز قسمت مستقل، تصمیم‌گیری می‌کردند.
صدر با بیان این مطلب که در همایش امروز محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، گفت: رئیس‌جمهور مطالبی در رابطه با تعامل دولت با مجلس بیان کردند.
دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان تصریح کرد: آیت‌الله فاکر نیز در همایش امروز یک سری تذکرات و راهنمایی‌هایی را در رابطه با انجام وظایف نمایندگی بیان کردند.
وی گفت: همایش امروز توسط کمیته 6 نفره ادامه یافت و در قسمت دوم همایش هیئت مدیره موقتی انتخاب شد.
صدر تأکید کرد: همایش امروز نخستین نشست نمایندگان اصولگرای مجلس هشتم بود که با حضور 200 نفر از نمایندگان مردم تشکیل شد.
دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان گفت: هیئت مدیره موقتی در همایش امروز تشکیل شد تا این هیئت مدیره برنامه کار فراکسیون اصولگرایان را تا زمان آغاز به کار مجلس هشتم تدوین کند.
وی در خصوص تأکید اعضای هیئت مدیره موقت فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم گفت: تشکیل هیئت مدیره موقت به این نحو بود که استان‌هایی که زیر 10 نفر نماینده در مجلس دارند یک نفر نماینده و استان‌هایی که بالای 10 نفر در مجلس نماینده دارند 2 نفر نماینده و شهر تهران 5 نفر نماینده در هیئت مدیره موقت حضور داشته باشند.
وی گفت‌: پس از تشکیل مجمع نمایندگان استان‌ها هیئت‌ مدیره موقت تشکیل شد و بلافاصله نمایندگان هیئت مدیره موقت مشخص شدند.
صدر افزود: در شهر تهران ‌شهاب‌الدین صدر، محمدرضا باهنر، علی اصغر زارعی، حسین فدایی، فاطمه رهبر، در استان قم، علی لاریجانی، استان اردبیل سید قاسم موسوی، شهرستان‌های استان تهران نقوی، استان سمنان ملک محمدی، استان مرکزی رجایی، استان کرمان کرمی و غضنفر آبادی، استان لرستان دهقان، استان مازندران یوسفیان ملا و وادیان، ‌استان خوزستان ساعدی و امیدوار رضایی، استان فارس حیاتی و ذوالانوار انتخاب شدند.
وی ادامه داد: استان ایلام فلاحت پیشه، استان کرمانشاه کرمی‌راد، استان کردستان حیدری، استان بوشهر می‌گلی‌نژاد استان گیلان عباسی و کوچک‌نژاد، استان چهارمحال و بختیاری برنا، استان قزوین ابوترابی، استان سیستان و بلوچستان شهریاری، استان کهگیلویه و بویراحمد هدایت خواه، استان زنجان عبداللهی، استان همدان حاج بابایی انتخاب شدند.
صدر خاطرنشان کرد: استان هرمزگان جباری، استان گلستان ‌مجید حسینی، استان آذربایجان غربی آقایی و جعفرزاده، استان خراسان شمالی ثروتی، استان خراسان جنوبی ابراهیمی، استان خراسان رضوی فاکر و محسنی، استان اصفهان فولادگر و کوه‌کن، استان آذربایجان شرقی میرتاج‌الدینی و اسماعیلی، استان یزد عابدی، انتخاب شدند.
وی با بیان این مطلب که این 44 نفر هیئت مدیره موقت بعد از جلسه عمومی تشکیل جلسه دادند و هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان را انتخاب کردند، گفت: علی لاریجانی به عنوان رئیس هیئت مدیره موقت، سید شهاب‌الدین صدر به عنوان نایب رئیس اول، محمد‌حسن ابوترابی به عنوان نایب رئیس دوم و کوهکن و میرتاج‌الدینی به عنوان منشی‌های هیئت مدیره انتخاب شدند.
وی ادامه داد: در ادامه جلسه هیئت مدیره موقت 4 کمیته و اعضای آن تشکیل شدند که کمیته اول تدوین اساسنامه فراکسیون به اصولگرایان را عهده‌دار شد، کمیته دوم تعیین سازوکار اعضای هیئت رئیسه مجلس را برعهده گرفت، کمیته سوم تدوین کمیسیون‌های مجلس را عهده‌دار شد و کمیته چهارم بررسی طرح‌ها و لوایحی را که در مجلس هفتم نیمه کاره مانده است را عهده‌دار شد و هر کمیته با بیش از 10 نفر از اعضا تشکیل می‌شود.
وی افزود: در هفته آینده کمیته‌ها حداقل 3 جلسه خواهند داشت و پیشنهاد‌های خود را در هیئت رئیسه موقت مطرح و جمع‌بندی مطالب را برای طرح و بررسی در جلسه عمومی فراکسیون اصولگرایان مطرح می‌کنند.
دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان تأکید کرد: فراکسیون اصولگرایان تا زمان آغاز به کار مجلس هشتم یک جلسه عمومی دیگر خواهد داشت.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet