ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/09 19:07:00
سرویس اقتصادی
نماینده اردستان:

مسئولان صنعت را جدی بگیرند

**نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی از مسئولان خواست، بحث صنعت را جدی بگیرند.

"سیدمصطفی طباطبایی‌نژاد" در گفتگو با روزنامه نسل فردا درباره اهمیت گسترش صنعت به‌ویژه در استان اصفهان گفت: متأسفانه نرخ بیکاری در استان اصفهان 8 درصد بوده و الان به 14درصد رسیده است. یکی از دلایل این اتفاق آن است که تسهیلات و وام‌های کارخانه‌ها اعطا نشده و همین موضوع باعث شده برخی کارخانه‌‌ها و مراکز صنعتی تعدیل نیرو کنند و از ظرفیت خود بکاهند که این موضوع افزایش نرخ بیکاری را در پی دارد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اضافه کرد: باید به صنعت توجه بیشتری شود و همین‌طور به شهرک‌های صنعتی که دولت موظف است زیرساخت‌های آنها را فراهم کند. متأسفانه در بحث آب و برق این شهرک‌های صنعتی در سطح استان مشکلاتی وجود دارد که این موضوع باید مورد توجه وزرای صنایع و معادن و نیرو قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: در حال‌حاضر بخش صنعت در کل استان از مشکل قطعی آب و برق رنج می‌برد در حالی که استان اصفهان، صنعتی محسوب می‌شود و باید از این نظر به استان اصفهان توجه بیشتری کرد.

وی افزود: متأسفانه مدیریت آب در کل کشور ضعیف است و استان اصفهان و شهرستان اردستان و روستاهای تابع آن نیز از این مشکل در مضیقه هستند چرا که کشاورزان زمین دارند ولی آب ندارند. حلقه چاهی که 160 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند با مدیریت غلط به حدود 10 نفر می‌رسد که این مسئله در آینده بحران بیکاری برایمان به وجود می‌آورد، پس به طور کلی باید برای چاه‌هایی که تعداد کمتری مالک دارند با چاه‌هایی که مالکان بیشتر دارند تفاوت قائل شد.

نماینده اردستان اضافه کرد: به طور کلی باید نوع کاشت تغییر کند چون اگر مشکل کم‌آبی هم حل شود دیگر مشکلات به قوه خود باقی می‌مانند. امسال خشکسالی همه‌ جا را فرا گرفته و ما به وزیر نیرو پیشنهاد دادیم در جاهایی که مردم از نظر آب محرومیت دارند، دولت چاه بزند و در اختیار مردم بگذارد. البته در اختیار مردم نباشد بلکه خودشان نظارت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet