هدر اصلی
1389/06/10 15:34:00
سرویس اقتصادی
بهروز جعفری:

راهکارهای حمایت از محصولات داخلی ارائه شده است

**نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی درباره واردات کالاها و مسئله مطرح شده از سوی دولت برای کنترل واردات خاطر نشان کرد: دولت اعلام کرده برای جلوگیری از ورود کالا ممنوعیت قانونی وجود دارد. شاید منظور رئیس‌جمهور اشاره به برنامه چهارم بوده و تکلیفی که قانون برای این امر مشخص کرده است در حالی که اینطور نیست.

"بهروز جعفری" به روزنامه نسل فردا اظهار داشت: در برنامه چهارم نیز راهکارهایی اندیشیده شده که به دولت اجازه می‌دهد در حمایت از تولید ملی و داخلی از ورود کالاهایی که مورد نیاز نیست جلوگیری کند. اما در عین حال اگر دولت معتقد به قوانین است مجلس این آمادگی را دارد که در برنامه پنجم که در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است، دولت لایحه، طرح و اصلاح قانون بدهد و اگر دولت واقعاً چنین مواردی را دارد اعلام کند تا مجلس این قوانین ر اصلاح کند.

وی در ادامه  با اشاره به اینکه تشکیل کمیته‌های مشترک بین قوا می‌تواند راهکاری برای رفع اختلافات باشد، افزود: در دیدار سران قوا با مقام معظم رهبری یکی از مواردی که ایشان مطرح کردند و لازم است برای آن راهکار ارائه شود بحث وحدت سران سه قوه بود. مقام معظم رهبری تأکید داشتند که ایجاد اختلاف خلاف شرع است. به نظر می‌رسد برای رفع این مشکل می‌توان با تشکیل کمیته‌های مشترک بین قوا مواردی که درباره آنها اختلاف سلیقه و نظر است را بررسی کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: نکته دیگری که مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان مطرح کرده و درباره آن تذکر هم داده‌اند این است که اختلافات علنی نشود. البته اختلاف نظر همیشه وجود داشته است اما نباید رسانه‌ای شود. مورد بعدی نیز رعایت حریم یکدیگر است. مجلس قانونگذاری می‌کند و دولت هم اجرا را بر عهده دارد که البته وظیفه دولت سنگین‌تر است اما اگر حریم رعایت شود و تداخل صورت نگیرد و هرکس در چارچوب کاری خود پیش برود وحدت ادامه پیدا می‌کند چراکه هم دولت و هم مجلس به منافع ملی می‌اندیشند.

جعفری در ادامه تأکید کرد: نباید اظهار نظر یک فرد را به کل مجموعه تعمیم داد. یکی در دولت حرفی می‌زند و این مربوط به نظر کل مجموعه نیست چراکه همیشه دیدگاه‌های قوا از طریق هیأت رئیسه یا سخنگوها مطرح می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet