هدر موبایل
1389/06/11 13:23:00
سرویس بین الملل
عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس:

هرگونه مذاکره‌ای بدون در نظر گرفتن ملت فلسطین، مشروعیت قانونی ندارد

**عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس شورای اسلامی نام گذاری آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس، یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی دانست و اعلام کرد: برگزاری هرگونه مذاکره‌ای بدون در نظر گرفتن ملت فلسطین مشروعیت قانونی ندارد.

"سید احمدرضا دستغیب" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به برگزاری مذاکرات سازش در واشنگتن، خاطرنشان کرد: در مذاکرات باید نمایندگان مردم فلسطین هم حضور داشته باشند و بنابراین هر گونه مذاکره ای بدون در نظر گرفتن ملت فلسطین، مشروعیت قانونی ندارد.

نماینده شیراز با اظهار اینکه خواست مردم فلسطین برگشت به سرزمین های خودشان است، افزود: در این شرایط برگزاری هر گونه مذاکره‌ای بدون حضور نمایندگان واقعی مردم فلسطین، مشروعیت قانونی نخواهد داشت.

وی با اشاره به نام گذاری آخرین جمعه ماه رمضان از سوی رهبر کبیر انقلاب به عنوان روز قدس، خاطرنشان کرد: نام گذاری این روز یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که می تواند در همدلی و همراهی مسلمانان جهان برای آزاد سازی کامل قدس شریف کارساز باشد.

دستغیب همچنین با اشاره به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: حضور مردم در این روز، می تواند یک نقطه قوت برای مردم فلسطین در مذاکرات برای آزادسازی سرزمین‌هایشان  باشد.

مذاکرات سازش امروز- پنج شنبه- در واشنگتن در حال برگزاری است.

دستور کار نشست واشنگتن شامل وضعیت بیت‌المقدس، امنیت، مرزهای دولت فلسطینی و حق بازگشت پناهندگان فلسطینی می‌شود اما کاخ سفید تأکید کرده است که "پنجره فرصت " باز شده است تا یک راه حل دو دولتی در خاورمیانه ایجاد شود.

بسیاری از گروه‌های فلسطینی با مذاکرات سازش که 17سال بی نتیجه مانده و حاصلی برای مردم فلسطین نداشته است، مخالف بوده و آن را فریبی دیگر از سوی صهیونیست‌ها توصیف کرده‌اند.

بر اساس نتایج یک‌ نظرسنجی جدید، بیشتر فلسطینی‌ها معتقدند که آغاز مذاکرات سازش "اشتباه " است.

خبرگزاری "سما " با انجام یک نظرسنجی در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد: اکثر فلسطینی‌ها معتقدند که تشکیلات خودگردان فلسطین در موافقت با ازسرگیری مذاکرات مستقیم سازش مرتکب اشتباه شده است.

در این نظرسنجی که یک هفته به طول انجامید، هزار و 729 نفر شرکت داشتند که هزار و 73 نفر آنها یعنی 62.1 درصد اعلام کردند که تشکیلات خودگردان فلسطین با ورود به مذاکرات مستقیم سازش مرتکب اشتباه شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet