خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/02/17 18:32:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون صنایع و معادن با حضور وزیر صنایع و معادن تشکیل جلسه داد

در جلسه روز سه شنبه کمیسیون صنایع و معادن در ارتباط با وضعیت سیمان و هم‌چنین وضعیت فولاد کشور و همچنین در ارتباط با وضع تعرفه‌های جدید به ‌ویژه در بخش کالاهایی که تولید داخلی دارند مباحثی مطرح شد.

به گزارش خانه ملت، در این جلسه وزیر صنایع و معادن در ارتباط با بحث سیمان گفت: از سال 1346 که حدود 700 هزار تن تولید سیمان در داخل کشور داشتیم، سیر صعودی طی شده تا در نیمه‌ اول سال 86 به ظرفیت تولیدی 40 میلیون تن در سال رسیده‌ایم. در نیمه‌ دوم سال 86 و اوایل سال 87 توانسته‌ایم این میزان را از لحاظ  ظرفیت به حدود 50 میلیون تن برسانیم و امیدواریم که در پایان خردادماه ظرفیت به 55 میلیون تن برسد و تا پایان سال 87 این ظرفیت به حدود 64 میلیون تن افزایش پیدا کند.

براساس این گزارش مقرر شد که این بحث در هیات وزیران مطرح شود که سیمان را از سبد کالای حمایتی خارج کنند تا مقداری رقابتی عمل شود و این محصول هم قیمت واقعی خود را پیدا کند و دولت نظارت خود را بر امر کنترل و توزیع در حدی که تعدیل و تنظیم بازار باشد، داشته باشد.

در این جلسه همچنین در رابطه با تعرفه‌ گوشی تلفن صحبت شد و وزیر صنایع و معادن در این زمینه 25 درصد را مطرح کرد و عدد 10 درصد را تکذیب کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet