هدر موبایل
1389/06/11 15:18:00
سرویس سیاسی
مطهری:

سازش طرحی برای نجات رژیم صهیونیستی است

**علی مطهری معتقد است: رژیم صهیونیستی همواره آرمان نیل تا فرات را در سر دارد؛ بنابراین طرح سازش بیشتر برای نجات رژیم صهیونیستی است تا مردم فلسطین.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت با تاکید به اینکه مذاکرات احتمالی ما بین اسرائیل و فلسطین باید بر اساس قبول دو دولت فلسطینی و صهیونیستی باشد در عین حال این موضوع را هم یک نوع عقب‌نشینی از آرمان فلسطین قلمداد و خاطر نشان کرد: اگر ما بپذیریم که دولتی به نام دولت صهیونیستی در منطقه وجود داشته باشد، اشغال فلسطین را به رسمیت شناخته‌ایم که این با آرمان فلسطین سازگار نیست.

به گفته‌ این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، اگر دولت اسرائیل تشکیل هم  شود این دولت به همان محدوده خود قانع نخواهد بود، بلکه قطعا باز هم دست به تجاوز خواهد زد؛ بنابراین بر این اساس می‌توان با قطعیت گفت که طرح سازش بیشتر برای نجات رژیم صهیونیستی است والا به فرض که همه دولت‌های منطقه هم این طرح را بپذیرند و دو دولت مستقل تشکیل شود، اسرائیل کشوری نیست که به محدوده خود قانع باشد.

مطهری با اظهاراینکه رژیم صهیونیستی همواره آرمان نیل تا فرات را در سر دارد و در آینده مجددا به کشورهای همسایه خود تجاوز خواهد کرد افزود: بهترین راه این است که ما اساسا اشغال فلسطین را به رسمیت نشناسیم و آرمان‌مان این باشد که تمام سرزمین فلسطین باید به مردم فلسطینی بازگردانده شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، راهپیمایی روز قدس را باعث تقویت روحیه‌ی ملت فلسطین دانست و گفت: با حضور پرشور مسلمانان در سراسر جهان در راهپیمایی روز قدس مسئله فلسطین از حالت قومی به حالت اسلامی و ایدئولوژیک درخواهد آمد و با توجه به فشاری که علیه  مردم فلسطین وجود دارد طبیعی است که حمایت‌های ما برای آنها بسیار موثر خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet