هدر اصلی
1389/06/12 15:42:00
سرویس سیاسی
کرمی راد:

موازی‌کاری در سیاست‌خارجی باعث اخلال در برداشت‌ها می‌شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سخنان مقام معظم رهبری را برای همه مسولان و مردم فصل الخطاب دانست و اعلام کرد: موازی کاری درسیاست خارجی اخلال در برداشت های کشورهای خارجی و مردم درداخل ایجاد می کند.

 

"محمد کرمی راد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیات دولت در خصوص انسجام در سیاست خارجی، گفت: فصل الخطاب همه امور در نظام ولایی کشورسخنان گهربار مقام معظم رهبری است و آنچه که ایشان می گویند باید نصب العین همه مسئولین و مردم باشد.

نماینده کرمانشاه با اظهار اینکه مردم قدر رهبری را خوب می دانند و نصایح ایشان را پذیرفته و بر اساس آن عمل می کنند، خاطرنشان کرد: اگر توصیه های معظم‌له  در زمان انتخابات به مردم نبود امروز آقای احمدی نژاد نمی توانست برای بار دوم انتخاب شود و بنابراین رقیبان جدیدی پیدا می کرد.

وی با بیان اینکه مردم به خاطر شاخص‌هایی که احمدی نژاد داشت به او رای دادند، خاطرنشان ساخت: بنابراین انتظار از ایشان این است که نقطه نظرات مقام معظم رهبری را با جان و دل محقق کنند.

کرمی راد در بخش دیگر از سخنانش با اظهار اینکه تعریف سیاست خارجی درعرف بین الملل مشخص است و در داخل کشور هم تعریفی به شکل قانونی از سیاست خارجی شکل گرفته، خاطرنشان کرد: بنابراین موازی کاری در بعد سیاست خارجی و فرهنگی باعث اخلال در برداشت‌های کشورهای دیگر و مردم در داخل کشور می شود.

نماینده کرمانشاه، ادامه داد: در چنین شرایطی انتظار می رود که به رهمنودهای مقام معظم رهبری درهمه امور از جمله سیاست خارجی عمل شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر دوشنبه در دیدار رئیس جمهور و هیأت دولت، تحرک دیپلماتیک دولت را انصافاً قابل تشکر دانستند اما خاطرنشان کردند: آنچه بیشتر از تحرک و رفت و آمد سیاسی باید مورد توجه قرار داشته باشد روح و جهت گیری و محتوای دیپلماسی است.

رهبر انقلاب اسلامی، وزارت امور خارجه را مسئول هدایت منسجم و برنامه ریزی شده همه مسائلی دانستند که به نوعی با سیاست خارجی و روابط با دیگر کشورها مربوط می شود.

رئیس جمهور اخیرا طی احکام جداگانه ای؛ اسفندیار رحیم‌مشایی را به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور خاورمیانه، حمید بقایی را به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور آسیا، محمدمهدی آخوندزاده را به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور دریای خزر و ابوالفضل زهره‌وند را به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان منصوب کرده است.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet