ایام محرم 1398
1389/06/12 17:32:00
سرویس بین الملل
فاطمه رهبر

راهپیمایی کنندگان مذاکرات واشنگتن را سخیف و مفتضح توصیف کردند

**نماینده تهران در مجلس با اشاره به راهپیمایی امروز مردم تهران گفت: مردم تهران هم‌صدا با مردم و مسلمین جهان مذاکرات واشنگتن را سخیف و مفتضح توصیف کردند.

"فاطمه رهبر" عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه راهپیمایی امروز مردم تهران در حمایت از ملت فلسطین و قدس شریف پاسخ کوبنده ای به مذاکره کنندگان واشنگتن بود، گفت: امروز مسلمانان سراسر جهان با شعارهای مرگ بر اسرائیل ثابت کردند که همچون گذشته خواهان محو اسرائیل از صحنه روزگار هستند و با هیچ ترفندی نمی توان آنها را فریب داد.

وی با بیان اینکه مذاکرات واشنگتن فریبی بیش نخواهد بود، تصریح کرد: حضور میلیونی در راهپیمایی روز قدس در سراسر جهان ثابت کرد که با این خیمه شب بازیها نمی توان حقوق ملت مظلوم فلسطین را پایمال کرد و نه تنها ملت فلسطین بلکه هیچ انسان آزاده ای حاضر نیست تا این مذاکرات را بپذیرد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: صلح و سازش زمانی معنا دارد که فلسطینیان به ابتدایی ترین حق خود که همان اخراج صهیونیست ها از سرزمینهای اشغالی است برسند و اداره امور سرزمین خود را بدست گیرند.
رهبر با اشاره به نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، گفت: این ابتکار حضرت امام (ره) باعث تغییر شرایط شد و مساله فلسطین را به مسئله اساسی جهان اسلام تبدیل کرد و راهپیمایی هر ساله روز قدس ضمن تاکید بر ادامه مبارزه خط بطلانی بر هرگونه سازش صهیونیستی کرد.
وی گفت: تا کنون شاهد مذاکرات زیادی همچون سازش همچون کمپ دیوید و آناپولیس بودیم که همگی آنها با شکست مواجه شد و قطعا با این رهپیمایی امروز مذاکرات واشنگتن هم با شکست مواجه خواهد شد بخصوص اینکه خود فلسطینیان با این مذاکرات مخالف هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet