هدر موبایل
1389/06/10 13:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ناطق نوری:

روز قدس می تواند حلقه گمشده وحدت مسلمانان جهان باشد

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی روز قدس را سر نخ وحدت میان مسلمانان جهان دانست و گفت: این روز می تواند حلقه گمشده انسجام و وحدت میان مسلمین جهان باشد و همه مسلمانان با این محور جبهه حق علیه باطل را بیآرایند.

احمد ناطق نوری در گفتگو با مهر درباره حضور مردم در راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: احیای مسئله قدس توسط امام راحل در واقع احیای یک حق اسلامی بود زیرا موضوع قبله نخست مسلمین یک امر خفته به شمار می رفت و برای نخستین بار امام (ره) بر آن تاکید کرده و بدین منظورآخرین جمعه ماه رمضان را میعاد مسلمین برای نمایش وحدت درباره قدس شریف تعیین کردند.

وی روز قدس را سر نخ وحدت میان مسلمانان جهان دانست و گفت: این روز می تواند حلقه گمشده انسجام و وحدت میان مسلمین جهان باشد و همه مسلمانان با این محور جهبه حق علیه باطل را بیآرایند.

ناطق نوری افزود: امروز به واقع ظلمی که از سوی صهیونیست ها در هماهنگی و همراهی با استکبار درباره فلسطینیان روا داشته می شود بالاترین بوده و در هیچ نقطه ای از جهان چنین ظلمی به یک عده از مردم بی دفاع نمی شود.

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه باید میان دین یهود و صهیونیسم تفاوت ماهوی قائل شد، گفت: برای مبارزه با این تفکر باید مردم ایران به واسطه دستور امام راحل پیشگام این حضور همگانی بوده و صفوف فشرده ای  را برای مقابله با این ظالمان تشکیل دهند.

ناطق نوری گفت: ممکن است مشکلات هم در داخل داشته باشیم ولی این یک حرکت زنده و نو اعتقادی ومبتنی بر باورهای دینی است که در مقابل تجاوزات این فرزند نامشروع استکبار طراحی شده و این روحیه را ما باید برای همیشه تاریخ زنده نگه داریم.

وی افزود:ما باید با این روحیه معنی واقعی مدافع حقوق بشر را به جهانیان نشان دهیم زیرا موضوع فلسطین نشان داد که ادعای کشورهای غربی در این زمینه یک ادعای پوچ است.

ناطق نوری در پایان تاکید کرد: مردم ما در هر شرایطی روز قدس را با اقتدار کامل برگزار خواهند کرد و همین مسئله خود موجب تقویت وحدت اسلامی بین گروه های داخلی و کشورهای امت اسلامی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet