هدر اصلی
1389/06/10 12:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده سمیرم:

حضور یکپارچه‌ مردم در روز قدس پاسخی در برابر تهدیدات و تحریم‌هاست

**نماینده‌ مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی روز قدس را یک مساله‌ اعتقادی برای ملت مسلمان ایران دانست و گفت: قدس قبله اولین مسلمین است؛ لذا ما نیز در برابر تجاوزهای رژیم صهیونیستی و آواره شدن مسلمانان در آن منطقه وظایفی برعهده داریم.

بهروز جعفری در گفت‌وگو با ایسنا درباره ضرورت حضور مردم در راهپیمایی روز قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین اظهار کرد: روز قدس یکی از میراث‌های معنوی حضرت امام(ره) است که هر ساله با شکوه خاصی در ایران برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین این روز نمادی از وحدت بین مسلمانان است؛ چراکه تنها اختصاص به ایران ندارد، بلکه روز قدس در بسیاری از کشورهای دنیا و به خصوص اکثر کشورهای اسلامی و حتی بسیاری از کشورهای غیراسلامی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، به نوعی با وظایفی که دولت و ملت در قانون اساسی راجع به دفاع از آزادگان و مستضعفان جهان دارند،‌ منطبق است.

نماینده‌ مردم سمیرم در مجلس با بیان این‌که « امسال برگزاری راهپیمایی روز قدس شرایط ویژه‌ای دارد» افزود: حوادثی که بعد از انتخابات سال گذشته اتفاق افتاد، در جامعه جهانی با تبلیغات منفی این‌گونه القاء شد که دیگر آن وحدت، یکپارچگی و اتحاد در کشور ایران وجود ندارد، اما مردم با حضور یکپارچه‌ خود به این اتهام و ادعا جواب خواهند داد.

وی ادامه داد: مساله دیگر بحث هجمه‌های تبلیغاتی عظیمی است که در رابطه با بحث تحریم‌ها علیه ایران در دنیا صورت گرفته است؛ دنیا به خصوص آمریکایی‌ها و غربی‌ها منتظر هستند که نتیجه این تحریم‌ها و تهدیدها را در روز قدس مشاهده کنند؛ لذا اگر مشارکت در این روز کم باشد، آن‌ها احساس خواهند کرد که تهدیدها و تحریم‌های آن‌ها موثر بوده است و یا در مورد تهدیدهایی که در خصوص تهاجم نظامی کرده‌اند، منتظر هستند تا نتیجه آن تهدیدات را هم ببینند که آیا ملت ایران از این تهدیدات ترس و وحشتی دارند؟

وی گفت: قطعا اگر حضور یکپارچه و قوی در راهپیمایی روز قدس داشته باشیم، هم پاسخی است در برابر تهدیدات و هم پاسخی است به تحریم‌ها.

جعفری خاطرنشان کرد: خود رژیم صهیونیستی نیز در این تهدیدات نقش دارد و گهگاهی حرف‌ها، برنامه‌ها و بحث‌هایی در خصوص حمله به ایران دارد که قطعا اگر مردم حضور یکپارچه‌ای در روز قدس داشته باشند، هم اثرات این تهدیدات خنثی می‌شود و هم یاس و ناامیدی در جبهه‌ دشمن برقرار می‌شود و می‌فهمند که این تهدیدات تاثیری در روحیه‌ی انقلابی مردم ندارد و آن‌ها همچنان با پیروی از مقام معظم رهبری در صحنه حضور دارند.

وی درباره ضرورت بیداری کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای عربی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین به خبرنگار ایسنا، گفت: اتحاد عرب‌ها به دو جهت نقش دارد؛ یکی به جهت ملیت‌شان؛ چراکه آن‌ها به ملیت بسیار اهمیت می‌دهند که در این میان یک قوم عربی مانند فلسطین آواره شده و مشکلاتی برای‌شان ایجاد شده و سرزمین آن‌ها هم یک سرزمین عربی است. دوم به جهت اعتقادی که در واقع عرب‌ها مسلمان بوده و برادران دینی آن‌ها در فلسطین در فلاکت به سر می‌برند. قطعا یک اتحاد و انسجام بین دولت‌های عربی و ملت‌ها در این راستا باید وجود داشته باشد.

وی گفت: اگر ملت‌های عربی این بیدار باشند، قطعا می‌توانند برای آزادسازی فلسطین نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این نماینده مجلس درباره ضرورت اتحاد و همبستگی گروه‌های فلسطینی نیز، گفت: گروه‌های فلسطینی بسیار می‌توانند در این راستا نقش داشته باشند زیرا رژیم صهیونیستی با مشارکت آمریکا و ابتدای قضیه نیز با کمک مصر در قالب قرارداد کمپ دیوید -که شروع آن از آن‌جا بود- انجام داد، بحث ایجاد اختلافات بین گروه‌های فلسطینی را پیگیری کرد و این امر باعث تشکیل دو جبهه‌ی تشکیلات خودگردان و گروه‌های مبارز و جنبش حماس شد.

وی گفت: اگر گروه‌های فلسطینی بتوانند این موارد را کنار بگذارند، هم از پشتیبانی قوی‌تری از جانب جامعه جهانی و کشورهای عربی و اسلامی برخوردار می‌شوند و هم این مساله در پیروزی آن‌ها نقش زیادی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: قطعا اختلافات بین گروه‌های فلسطینی روند آزادسازی و پیروزی را به تاخیر می‌اندازد. اگرچه نهایتا پیروزی با آن‌هاست اما این مساله به تاخیر می‌افتد و هزینه‌های گزاف‌تری را باید پرداخت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet